sta-1-hoverYetersiz Çözüm

BMW'den Kronik Gelen Sesler!

Ali Ali06 Kasım 2019 15:57

Daha 50.000 km de olan 116d aracımın garantisi bitti ancak bu araç BMW. Anadolu değil veya TOFAŞ şahin değil, o kadar Fiat veya Renault kullandım direksiyonu sağa veya sola çevirince ses duymadım ve kapı fitillerinden de ses duymadım. Yanlış anlamayın ama inşallah BMW ile Fiat arasındaki farkı biliyorsunuzdur. Aracımın direksiyonu sağa veya sola çevirince airbag sargısı ses yapıyor ve kronik airbag sargısı hatasından dolayı lim arızası veriyor. Diğer bir sorun ise aracımın kapı fitilleri ses yapıyor. Sürekli gıcır gıcır ses çıkarıyor. Bu durum BMW'ler de kronik bir sorun, yani BMW tarafınızdan biliniyor.

Bu durum neredeyse bütün BMW'ler de var. Ve er ya da geç bütün BMW'lerde de ortaya çıkıyor, bu kapı fitillerinin sesi, çünkü kronik bir sorun. Yetkili servislere bu şikayet ile gelen araç sahiplerinin, araçlarının kapılarına bant çekip gönderiyorlar. Sonra yine kapı fitillerinden ses gelmeye başlıyor ve yine bant çekip gönderiyorlar. Araç sahipleri yine servise gidiyor tekrar işlem süresi başlıyor derken süreç uzayıp gidiyor.

Şikayet var üzerinden yapılan kapı fitillerinden gelen sesler ile ilgi şikayetleri okuyunca şok oldum BMW gibi bir marka nasıl çözüm sunamaz.

Bmw'nin bir dünya markası olduğunu düşünüyorum ve dünya markası da kendi aracına sahip çıkmalıdır. Aracımın direksiyonu sağa ve sola çevirince ses yapan airbag sargısının ve kapı fitillerinin iyi niyet garantisi içinde değiştirilmesini talep ediyorum.

  • - Görüntüleme
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Ali 26 Aralık 2019 15:23

Bu arada mahkeme 5 yıl da sürse fark etmez, hakkımı sonuna kadar aracağım.

profile-icon Ali 26 Aralık 2019 15:15

Beni aradılar ve yetkili servise çağırdılar. 21.12.2019 Cumartesi gününe randevu aldım. Gittim sonra bugün bakamayız dediler ve geri gönderdiler. Madem bakamayacaktınız ve beni neden çağırdınız deyince karmaşık cevaplar verildi. Daha sonra aracınız zaten 2014 model iyi niyet garantisine girmez dediler. Gelmenize gerek yok dediler. Ayıplı mallarda süre sınırı yoktur. Tüketicinin korunması kanunu 6502'nin, madde 12 acık bir şekilde yazmaktadır. Artık Tüketici Hakları'na başvuru yapacağım ile yoluma öyle devam edeceğim. Bu sorunlardan şikayetçi birçok kişi var görüştüğüm. Bu kişilerde Tüketici Hakları'na başvuracaktır diye düşünüyorum. BMW markasında garantin bittimi, arabayı satmak gerekiyormuş. Üzülerek de olsa, artık mahkeme yolunu tutacağız.

profile-icon Ali 18 Aralık 2019 10:30

Ordamısınız, aracımın bakım zamanı geldi, özel serviste mi yaptırayım yarı fiyatına. Ne diyorsunuz

profile-icon Ali 13 Aralık 2019 11:50

Aracın direksiyonu 80 km de titriyor. Bu sorunun da kronik olduğu fark ettim. İnceleyince sürekli bir şeyler çıkıyor. Tabi kime söylüyorum o ayrı tabi.

profile-icon Ali 09 Aralık 2019 10:39

Aracımın bakım zamanı geldi ve şimdi yetkili serviste bakım yaptırmanın, bir farkı olmalı. Aracımın bakımını özel serviste yaptırmak istemiyorum. Sizden geri dönüş bekliyorum.

profile-icon Ali 04 Aralık 2019 11:00

Arayan soran yok BMW bu kadar galiba.

profile-icon Ali 22 Kasım 2019 16:03

Hala bir cevap gelmedi. BMW artık müşteri memnuniyeti önemsemiyor anlaşılan.

profile-icon Ali 15 Kasım 2019 10:17

9 gün oldu sadece otomatik bir cevap verildi o kadar. Fiat markası olsaydı şimdiye kadar işlemlere başlamıştı.

BMW Logo BMW 06 Kasım 2019 15:59

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler