BMW'de  Markanın Kronik Bir Problemi Kabul Etmemesi

Mehmet Mehmet17 Haziran 00:43

2016 kasım trafiğe çıkışlı 43.300 km de 520 i aracımla Pazartesi günü Sakarya ilinde şehir içi hızlarda seyir halinde iken motor suyu sıcaklığı uyarısı verdi. Aracı hemen kenara çekin ve kapatın uyarısına uyarak kenara çektim. Yol yardımı arayarak verdiği direktiflerle araçta herhangi bir Su Kaçağı ya da eksilmesi olmadığını tespit etmemiz üzerine aracı servise çekmemiz gerektiği söylendi. Araç 42.000 km de kosiflerde bakıma girdiği için su veya yağ eksilmesi olasılığı da bulunmamaktadır. Bende aracın km az olduğu için herhangi bir arıza durumunda servisinde yönlendirmesi ile iyi niyet kapsamında tamir işlemlerinin yapılacağını düşündüm. Kosifler Bostancı yetkili servis müdürü M*** beyde bana daha önce aynı arıza ile ilgili Almanya'dan % 80 iyi niyet indirimi aldıklarını söyleyince cebimden ekstra para verip aracı İstanbul'a yolladım. Aradan bir ya da iki gün geçtikten sonra servis müdürü arayarak aracın hazır olduğunu ancak Almanya nın ve distribütör Borusan'ın iyi niyet indirimini kabul etmediklerini tarafıma bildirdi. Aracın devir daim ünitesinin arıza yaptığı değiştirildiği toplam 4.800 TL civarı parça ve işçilik ücreti olacağı Almanya ya durumun iletildiği ancak iyi niyet indirimi talebinin reddedildiği dilenirse ödemeyi yapıp aracı alabileceğim tarafıma bildirildi. O süreçte yaptığım araştırmada 1.6 motor 5 20 i benzinli model araçlarda bu sorunun kronik bir sorun olduğu kimi kullanıcının garantisi bitmeden sorunla karşılaşıp ücret ödemeden sorununun halledildiği kimi kullanıcının da garantisi bitmiş olmasına rağmen iyi niyet indiriminden yararlandırıldığını öğrendim. Benim aracımda garantisi bittiği halde düzenli servis bakımlı olup km si orijinal olmasına rağmen kronik bu problem nedeniyle yaklaşık 4.400 TL çekici masrafı dahil ücret ödemek zorunda kaldım. BMW markalı 3. Aracım. Markayı da servis hizmetlerini de daha önce beğenmeme rağmen bu son olay beni gerçekten şaşırttı. Dönemsel olarak aynı soruna farklı muamele edilmiş olması böylesine büyük ve kurumsal bir firmaya yakışmamış olup bu nedenle BMW markası ve yetkili servisleri bundan böyle tercih ve tavsiye edemeyeceğim markalardan biri olacaktır.

Cevaplar

BMW Logo BMW 17 Haziran 00:43

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Zafer 14 Temmuz 07:08  

  Birçok araç sahibinin de mağdur olduğu benzer problem bende de var. Maalesef üretim hatası olarak kabul edilmiyor. Servisten detaylı rapor bekliyorum. Konuyu yargıya taşıyacağım. Talep edilen paralar kolay kazanılmadığı için kolay da harcanmamalı.

 • profile-icon Serkan 08 Temmuz 15:26  

  2012 den sonra olan bütün BMW modellerinde su sorunu var benimde basıma gelmişti kronik arızayı kabul etmiyorlar ödettiriyorlar yerinizde olsam aracı hemen satar bir daha BMW nin yanından geçmem 3 sene önce ben sattım gittim cla180d Mercedes aldım ço

 • profile-icon Mahmut 24 Haziran 17:35  

  Mehmet bey 2016 36.00km aynı model aracımda sizinki ile aynı sorunu bu hafta ben de yaşadım. Ben parçada üretim hatası olduğunu düşünüyorum. Almanya ve Borusan reddetti. Paşa paşa ödetiyorlar.

 • profile-icon Hasan 18 Haziran 23:20  

  Mehmet bey aynı sorun 2017 çıkışlı 47000 km aracımda şu an yaşamaktayım. Sadece devirdaim pompasımı değişti? Maalesef Borusan %80 onayladı ama üretici red etti bahanesiyle benden de para talep etmekteler.

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Ömer 22 Haziran 04:06  

  2016 BMW 520 i aracım vardı. Plastik aksamı çok kötü cam açma düğmesi ızgaralar Kendiliğinden kırıldı. Borusan beni suçladı. Su pompası bozuldu. Şanzıman yağ kaçağı sorun. Sattım kurtuldum. BMW malzame çok kötü. Serviste bir o kadar güvenilmez.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler