BMW Yetkili Servisi Pişman Etti

Veysel Veysel 24 Eylül 2019 00:57

5 ay önce ikinci el aldığım 418i aracın servis bilgisini BMW Diyarbakır Msc Otomotiv'den servis danışmanından sorduğumda tamamen servis bakımlı bakımları düzenli bir şekilde yapılmış denildi neyse aracı aldım sorun sıkıntı yoktu ta ki 5 ay sonrasında servise gidinceye dek 13.09.2019 tarihinde 2015 418i aracımı 2 ayda bir 200 ml kadar su eksiltiyor diye Diyarbakır Msc Otomotiv yetkili servisine bıraktım gerekli kontroller yapılıp tarafıma dönüş sağladılar radyatörde küçük bir kaçak var deyip ellerinde şu an parça olmadığı için sipariş vereceklerini belirtip parça temin edilinceye kadar aracınızı bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz dediler.

Ben de aracımı 5 saat sonra almaya gittim ve sapasağlam bıraktığım aracımı çalıştırınca inanılmaz yoğun bir duman ve yanık kokusu aldım bunu dile getirip söylediğimde ise tekrar aracıma bakıp Turbo dağılmış dediler hiç hiçbir sıkıntısı olmayan aracımın turbo su yetkili serviste dağıldı aracımı gelirken teslim ettiğim danışmanda aracın buraya gelirken duman koku vs. Gibi bir sıkıntısının olmadığını kabul etti ve servisten bıraktığım şekilde alamadığım aracımın bu olabilecek bir durum ve servis müdürü zaten kronik bir sorun dedi serviste olduğunu kabul etti ve biz bir şey yapamayız iyi niyet garantisine gönderilecek karşılanmaz ise ücretli bir şekilde ücreti siz karşılamak zorundasınız diye cevap aldım Sanayi ustasının bile veremeyeceği cevabı BMW yetkili sevisi veriyor burada motor bile gidebilir burada olacağı varmış diye bir cevap veriyorlar ve neyse iyi niyet garantisine gönderildi %100 onarım verdiler hiçbir ücret ödemeden onarılacak dendi servis müdürü parça yok 10 güne gelir deyip aracımı serviste beklettiler 10 gün sonra gittiğimde dalga geçer gibi yok efendim Borusan yanlış yapmış bakımlarınız eksik olduğu için garanti kapsamından yapılmayacak 30 bin civarı masraf çıkardılar ücret karşılığı yapabiliriz dediler.

Aracımı servis durumunu sorduğumda bakımlar tam olarak yapılmış diyen servis danışmanına mı yoksa aracı bıraktığım gibi alamadığım servis personeline mi yoksa aracınız onarılıp tarafınıza teslim edilecek diyen servis müdürüne mi ya da dalga geçer gibi garantiye bir onay verip sonra onayı geri çeken Borusan'a mı aracımı orada 10 gün boşuna tutan servise mi hangisine yansam bilemedim. Aracımı sorunun yaşandığı servisten ve kronik sorunlu parçanın arkasında durmayan borusundan çekici yardımıyla alıp sanayi ustasına bıraktım evet yanlış duymadınız kullanarak geldiğim araç çekiciyle servisten ayrıldı.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

BMW Logo BMW 24 Eylül 2019 00:57

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler