BMW Yetkili Servis Ücret Ve Hizmeti!

Aykut Aykut27 Eylül 2019 20:28

2016 da İzmit Öztorun Oto'dan yeni kasa BMW x1 1,6 dizel manuel vites araç aldım. 2-3 ay kadar önce debriyaja bastığımda sinir bozucu, gıcırtıya benzer bir ses gelmeye başladı. Yetkili servise (öztorun Oto) götürdüm; ilk önce debriyajı yağladılar. Ancak geçmedi 1-2 gün sonra tekrar götürdüm. Anlamadılar; merkeze, Borusan Oto'ya soracağız dediler. Sonra bana verilen cevap şu: ''bu aracın debriyaj aksamı, parçaları plastik olduğu için yapıyor. Aslında üretim hatası. Debriyaj çok kullanılan bir parça; plastik yapılmaması gerekirdi. Değişmesi gerekiyor. '' peki ne kadar maliyeti? 3000 TL. İzmit'te birkaç BMW özel servise götürdüm. Aynı cevabı verdiler. Yani plastik malzeme kullanıldığı için yapıyor. Bana verilen cevaplar, yetkili servis dahil, bunlar. Peki burada benim suçum ne? BMW almak mı?! Premium marka bir araç aldığı zannediyordum meğerse değilmiş. Ben 2-3 senede bir 3000-4000 TL verip plastik olan debriyaj aksamı mı değiştireceğim? O da 2-3 sene dayanır mı, meçhul? 1-2 ay önce aracımda yeni bir sorun çıktı. Tavan perdesi pot yapıyor, aşağıya doğru sarktı. Yine yetkili servise (öztorun oto) götürdüm. Verilen cevap şu: ''tavan perdelerinde bu durumu çok sık görüyoruz. Sıcaktan soğuktan etkileniyorlar. Maliyeti 4000 TL. '' tekrar İzmit'te birkaç oto döşemeciye götürdüm. Hemen hemen aynı şeyleri söylediler. Şimdi burada benim suçum ne?! BMW almak mı? Yahu kardeşim tavan perdesi bu; tabi ki sıcak ve soğuğa maruz kalacak! O zaman araçlarına tavan perdesi koyma ya da ona göre imal edip koy! Aracı ilk aldığım sene 6. ayında sürücü tarafı deri kapı kolçağında bombe olmuştu. Garantiden değişti. Nereden aldım BMW diyorum artık. Arkadaşlarım arabama binip debriyajdan gelen sesi ve tavan perdesini görünce ''bu ne biçim Bmw?! '' diyorlar. Ben şimdi durup dururken 7000 TL neden vereyim? Bu araç üretilirken en çok kullanılan parçalardan birisi olan debriyaj parçalarında plastik kullanılmasaydı ve tavan perdesi de ona göre yapılsaydı! BMW marka bir araç alıp pişman olacağım aklıma gelmezdi. Bu ne biçim üst segment bir marka anlamadım.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Aykut 24 Ekim 2019 13:55

Şikayetimin size ulaşıp en kısa zamanda bana geri dönüleceğine dair 27 eylülde mesajınız geldi bana ve bunun üzerinden neredeyse 1 ay geçti; beni müşteri ilişkileri bölümünüzden kimse aramadı. Ne kadar daha beklemem gerekiyor?! Kamu kurumuna dilekçe verdiğinde bile cevap süresi 15 gündür!

BMW Logo BMW 27 Eylül 2019 20:29

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler