sta-1-hoverYetersiz Çözüm

BMW Yetkili Servis Araçtaki Problemi Anlayamıyor

Harun Harun27 Temmuz 2018 10:48

Borusan Oto'da kendilerinin depoladığı jantlastiklerimin değişimini yaptırdıktan sonra direksiyonumda sağa doğru çarpıklık tespit ettim. Durumu bildirince lastik değişimiyle böyle bir şey olmaz, daha önceden öyledir diyerek geçiştirmeye çalıştılar. Rot ayarı bozulmuştur diyerek ayar yaptılar ama sonrasında direksiyon çarpıklığında hiç değişiklik olmadı. Zaten rot ayar değerlerine bakıldığında öncesi ve sonrası arasında neredeyse fark yoktu. Şikayetimin devam ettiğini bildirmek istediğimde haftalarca Borusan Oto'ya ulaşamadım. Telefonlarıma cevap vermediler, geri aramadılar, servis randevusu bile alamadım. Israrla işin peşini bırakmamam nedeniyle haftalar sonra tekrar servise çağırdılar.

Gittiğimde yine rot ayarı bozulmuştur dediler, halbuki birkaç hafta önce kendileri rot ayarı yapmışlardı ve ayarsızlık olmadığı görülmüştü. Kayıt açmadan aracı içeri alıp bir işlem yaptılar, ne yaptıklarını bilmiyorum, şimdi oldu dediler, aracı aldığımda direksiyondaki çarpıklık azalmıştı ama hala biraz çarpıklık kalmıştı. İşin peşini bıraktım, bir sonraki bakım zamanı geldiğinde direksiyonu da yaptırırım diye düşündüm. Sonraki periyodik bakım zamanı geldiğinde belki daha fazla ilgilenirler diyerek Ataşehir'de Etkili Servis'e gittim.

Bakımla birlikte direksiyondaki problemi de çözmelerini istedim ama aracı teslim aldığımda problem hala devam ediyordu. Bu durumu Etkili Servis'e söyleyince tekrar çağırdılar. Aracı götürdüğümde önce direksiyon ayarsız dediler, direksiyonu ayarladılar. Test sürüşü sonrasında araç sağa çekiyor diyerek rot ayarı bozuk dediler ve bir kez daha rot ayarı yaptılar. Rot ayarı sonrası o kadar emindiler ki çözüldüğüne tekrar test sürüşüne çıkılmadı. Ancak aracı aldığımda problemin olduğu gibi devam ettiğini fark ettim. Bir kez daha Etkili Servis'e gittim. Aracın salıncaklarında, rot ayarında hiçbir ayarsızlık olmadığını söyleyerek lastikleri sağ-sol değiştirdiler.

Aracı aldığımda fark ettim ki lastik değişimine rağmen problem ilk zamanki olduğu şekliyle devam ediyordu. Etkili Servis'teki personel Borusan Oto'dakilerin aksine problemle ilgilendi, zaman ayırdı, karşılığında ücret almadı. Ancak problem çözülmüş değil.

Anlıyorum ki, BMW yetkili servisleri yağ ve filtre değişimi haricinde hiçbir şeye yetkin değil. Lastik değiştirttim, değiştirtmez olaydım, yarattıkları sorun için ardından 5 kez daha servise gittim ama hala sonuç alamadım.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Harun 02 Ağustos 2018 12:18

Otomatik cevaplarla ilgilenmiş görünmeye çalışıyorlar. Oysa hiçbir şey yapmıyorlar. Tek bildikleri inkar, tek hedefleri müşterinin cebinden ne kadar para çalabilecekleri. Süreci uzatıp insanı usandırmaya çalışıyorlar. İş ahlakları sıfır, çalışan kalitesi sıfır. Tecrübelerime dayanarak herkese tüm Borusan Oto'lardan uzak durulmasını tavsiye ederim, belki BMW'den bile. Aracınızı bakım yapılsın diye bırakırsınız, aracınıza bir şey yaparlar, sonra inkar ederler, siz paranızla rezil olduğunuzla kalırsınız. Kesinlikle güvenilmez ve kalitesizler.

BMW Logo BMW 27 Temmuz 2018 10:51

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler