BMW Yazılım Diye Gitti Motoru İndi

Sami Sami30 Temmuz 20:27

03.07.2020 tarihinden önce 2014 model BMW marka aracımla seyir halindeyken ekranda direksiyon efor kaybı diye bir uyarı aldım BMW yol yardımını aradım bana servise gitmem gerektiğini söylediler.

Borusan İstanbul Otoyu aradım ve randevu aldım aracımı aynı gün götürdüm bana muhtemelen yazılım hatası olduğunu söylediler yazılım atılması için orada kalacağını söylediler. 

Ertesi gün aradığımda yazılımın hala bitmediğini söylediler tekrar başa geliyor deyip muhtemelen direksiyon kutusundan dediler denemek amaçlı direksiyon kutusunun söküleceğini ve bu şekilde yazılım atacaklarını söylediler daha sonra direksiyon kutusunu değiştiklerinde aynı yazılım hatasını tekrar verdiğini ve direksiyon kutusundan olmadığını belirtiler.

2 gün sonra aradığımda arızanın belirsiz olduğunu bilgisayar ne derse o şekilde ilerlediklerini belirtip 5 gündür aracımın orada olduğunu neden bir sonuç alamadığımı söylediğimde 30 bin liran varsa direksiyonu değiştirelim dediler bende aracımı toplamalarını yarın gelip alacağımı belirttim ve aracımı oradan aldım araç aküyle ilgili bir hata verdi aracımı özel bir servise götürdüğümde aküden kaynaklı olduğunu bana değiştirmemi söylediler ve değiştirdim yanımda aracımı bir tane laptopla bağlantı yapıp direksiyon efor kaybı ve akü hatasını sildi 3 hafta sonra yolda giderken aracım motor kilitledi.

1 ay önce tüm periyodik bakımı yapılan bir aracın hiçbir sorunu olmamasına rağmen İstanbul OTO'da motoru söküldükten sonra aracım yolda motor kitlenmesi sonucuyla kaldı şu an mağdurum ve en düşük rakamıyla sorduğumda 40.000 TL istendi. Bununla alakalı gerekli şikayetler belirtildiği şekilde yapılacak. Bir sonuç çıkmaz ise hukuki yollara başvuracağım gerekli bütün şikayet var kanallarından bildireceğim.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

BMW Logo BMW 30 Temmuz 20:27

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler