26 Eylül
#12675605

BMW ve Servislerinin Çözümsüz Yaklaşımı

BMW. 1.16 i 2013 model aracımı genel bakım tahrik uyarısı ve genel arıza tespiti için BMW Badıllı yetkili servisine götürdüm. Yağ eksiltme ve su eksiltme sorunu ile bazı parçalar değişti. Araç ile 150-180 km yapıtından sonra park halindeyken vitese geçmedi. Kurtarıcı ile servise götürdüm. Soğutucu arızalanmış şanzıman su almış.


Araç 105 bin km'de şanzıman çöktü servis bakımından sonra. Tabi ki servis bunu üstlenmedi. Genel bakim be ariza tesbitinde soğutucu bakımı da olmasına rağmen pek de önemsememiş 100 bin km'yi geçmesine rağmen soğutucu değişmesini önermeyen, BMW'de kronik arıza haline gelmiş olan şanzıman sorunu ve genel olarak şikayet edilen servislerden biri daha. BMW merkezi aradım sorunu dile getirdim, en kısa sürede size bilgi veririz dediler 20 gün geçti. 10 defa aradım olup biten ne, neden tarafıma bilgi aktarılmıyor diye. Her defasında beyefendi not ediyoruz şu an size dönüş sağlanacaktır deniyor.20 kez aranmasına rağmen BMW merkezin müşteriyi umursamaması ve servislerin işten anlamayan ustalardan oluşması sebebiyle BMW pişmanlıktır diyorum.


Not 1: Isı eşanjörü bozulması olayı sadece ariza verdiğinde arıza kodu ortaya çıkıyor yani şanzıman arızalandığında sorunu anlıyorlar servis öyle diyor. BMW gibi bir araçta şanzıman arızalanmadan sorun anlaşılmıyormuş.
Not 2: Şanzıman 76 bin lira.
Not 3: Araç halen serviste beklemekte, BMW iyi niyet standartlarından yararlanmak istediğimi aracımın tamir edilmesini talep ettim 20 gündür tek geri dönüş yok.

Bülent Bülent 8.159 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Bülent09 Ekim

  BMW Borusan ana bayii beni şaşırtmadı. Çözüm için şikâyetin yayınlandığı gün araç plakasını öğrenmek için aradılar. Onun dışında defalarca aramama rağmen olumlu ya da olumsuz tek cevap vermediler geri dönüş yapmadılar

 • Bülent01 Ekim

  Şikayetimin sitede yer almasının 5. Günü BMW ana bayii den çözüm için cevap beklememin 3. Haftası aracımın Borusan serviste tamir edilmeyi beklemesinin 1. Ayındayız... Borusanin talebimi değerlendirmesi ve incelemesinin 20. Günü geçmesine rağmen tarafıma olumlu ya da olumsuz bircevap iletilmiştir.

 • Bülent26 Eylül

  Premium araç kullanıyorum diye servis hizmeti, Premium olacak sanmayın. Küçük bir arızada ellerinde tabletler gelip size bilgi veriyorlar; merkez ile görüştük sorunun cevabını yazacaklar. Yani biz anlamıyoruz diyorlar... Siz karar verin

 • BMW Temsilcisi26 Eylül

  Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

Ziyaretçi Yorumları