08 Temmuz 2019
#12237945

BMW Ve Şanzıman Sorunu

2015 BMW 4.18 i aracımızda daha 4 yaşına girmeden şanzıman hatası verdi, suya yağ karışmış, motor aşırı ısındı uyarısı verdi, su soğutucusundan su sızması nedeniyle şanzımanın içine su girmiş ve bütün parçalar bozulmuş ve BMW İzmir Özgöreke'ye gittiğimizde şanzıman sorunu nedeniyle aracı bıraktık motoru açmamız lazım dediler ve her halükarda 3.750 açma kapama parası alınacağını vesaire söylediler, daha sorunu tespit edemeyen amatörlük ve şanzıman sorunu nedeniyle belki de hiç etkilenmeyen motoru açma teklifi kabul edilemezdi, sebebini sorduğumda ustası aracınız hararet yapması nedeniyle denildi, bende benim aracımda şanzıman sorunu olduğunu söylediğimde ve sorunun çözümünün şu şekilde (önce su motoru sonra şanzıman soğutucusu olmadığı takdirde motor şeklinde) yapılması gerektiğini bildirdiğimde bana haklısınız dediler, şaka gibi?


Şanzıman su var içindeki parçalar oksitlenme diye suyu boşaltalım dedim haklısınız dediler boşalttılar, şakalar devam ediyor ✌️aracımı bu saçmalığı öğrenir öğrenmez hemen çekiciyle aldırdım, yok neymiş iyi niyet indirimiymiş.Şanzımana ve su soğutucusuna ne gibi müdahalemiz kullanıcı hatamız neden olabilir ki? BMW seni tercih ettiğim için pişmanım, meğer sorun kronikmiş, hatta serviste şans eseri karşılaştığım kişi dahi aynı problemim var dedi.


En yakın arkadaşım 2 gün sonra BMW alacaktı vazgeçirdim ve bu saçmalığı herkese yayacağım,her türlü hukuki süreci başlatıp (avukatım) sonuna kadar takipteyim BMW ve Borusan.

Özgür Özgür 18.693 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Özgür16 Temmuz 2019

    BMW ve Borusan hemen dönüş yapacakmış, yine dönüş yaptı BMW... Vazgeçirdiğim araba sayısı 5 oldu haberiniz olsun 🤪

  • Özgür09 Temmuz 2019

    Keşke müşteri memnuniyetinde ve sorun tespit ve gideriminde de bu otomatik mesaj kadar hızlı olsaydınız...

  • BMW Temsilcisi08 Temmuz 2019

    Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

Ziyaretçi Yorumları