BMW Turbo Sistemi Bozuk

Canturk Canturk30 Temmuz 10:21

Dünyanın en büyük, en güvenilir markalarından olduğunu (? ) sandığım BMW üreticisinden, üzerine ciddi kredi çekerek aldığım 3.18 benzinli, 2018 trafiğe çıkışlı, 35 bin kmde sıfır binek aracımız ailecek çıktığımız tatil yolculuğunda ne yazık ki iki küçük çocuğumla bizi yarı yolda bıraktı. Bu kadar yeni araca güven, yola çık güle oynaya nereden bilelim turbosunun bozulacağını. Belki de doğuştan bozuk olduğunu ve uzun yolda bozukluğunu gösterip bir aileyi ortada bırakacağını... Süslü reklamlarına bakmayın, ortada kaldınız mı anlarsınız BMW'yi. Sağlık çalışanıyım ya, alkışları bol bu güzellerin. Alkışlıyoruz... Hadi... Tekrar alkışlıyoruz... Batsın alkışlarınız. Mayıs'ta garantimiz bitmiş. Aylardan Temmuz, neymiş 25 bakımını niye 25 de değil de niye daha geç yaptırmışız. Neymiş 28 binde anahtar açılmış. İhtiyaca binaen satma düşüncem olduğunda götürdüğüm ve senin servisinde kayıt açılmış. Buldun helal sana, evra'kacı BMW niyetin bozuksa bulursun, bulursun sen BMW güzeli. Bulursun... Covid'li günlerde ve halen evden idare etmiyor musun servisi, işlerini ey BMW güzeli. Bütün bakımları Borusan'da yapılmış, 35 bin km, 2 yaşında, en son 32 bin km bakım yapılmış ( güya her şey normal ). Yetmiyor mu sana bunlar BMW güzeli. **** koşulsuz 3 ay garanti uzatmış, helal olsun. Sen ne yaparsın bu konuda BMW güzeli. Sevsinler senin gibi adı büyük (? ) mekanik aksamı baştan bozuk markayı sattın bana. Şimdi de benim kalan üç beş kuruşuma göz diktin, dile kolay yaklaşık 35 bin tl hesap biçtin. İyi niyet beklerken niyetini iyice belli ettin. Tatilimi zehir ettin, bayram arifesi kara kara nasıl döneceğimi düşündürdün, 3.18 dedik bagajı doldurduk şimdi kaldık mı ortada... Sana ne değil mi, sana ne? Uzun yol yardımmış, iletişim numarasıymış vs. Ne güzel de konuşuyor telefonu açan yetkililer. Süslemişsin vitrini... Maşallah... Aferin sana BMW güzeli. Bir ikame aracını bıraktık, müşterini bir arayıp sordun mu BMW güzeli, halini hatırımızı!... Kusura bakma da BMW güzeli. Senden bir cacık olmaz. İlk işim senden kurtulmak... Amin...

Cevaplar

BMW Logo BMW 30 Temmuz 10:22

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Kerim 26 Ağustos 18:36  

  Aynı sorun bendeki 520d de oldu. Bayramın 2. Günü ailemle yolda kaldım. Ne ikame araç ne başka bir çözüm sunmadılar. Düzce'den Kdz. Ereğli'ye ticari taksi ile gitmek zorunda kaldım. 9 yaşında araç, mekank arızası (turbo arızası) oldu, yaklaşık 38.000

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Canturk 26 Ağustos 19:33  

  Turbo sorunu halen çözülmüş değil. Bir aydır Borusan da yatıyor da yatıyor. İyi niyetlerinden eminim artık, sayelerinde trafiğe çıkamadığım için yakıt tasarrufu yaptı. Aynı zamanda aracımı Covid den de korumuş oldular. Sağolasın Borusan efendi.

 • profile-icon Ahmet 04 Ağustos 00:59  

  Markaya hiç yakışmayan bir olay yaşamışsınız. Ben problemi çözeceklerini düşünüyorum. Aksini düşünmek bile istemem.

 • profile-icon Merve 03 Ağustos 23:18  

  Yapılan ayıp. Bir sağlık çalışanına yapılması daha da ayıp. Ailemizde 1 tane BMW var bizde en yakın zamanda kurtulmaya bakacağız.

 • profile-icon Fatmagül 03 Ağustos 23:01  

  BMW bu sorunu çözmeli. Bir kuruş almadan. İnşallah aile bu Zorlu tatilde Corona virüsü almamıştır. Bunun vebali büyüktür.

 • profile-icon Burak 03 Ağustos 22:11  

  Çok geçmiş olsun. Maalesef BMW kullanan birkaç arkadaşımdan da benzer şikayetler duyduğum için ben uzak durdum. Yıldız her zaman daha iyi bence.

 • profile-icon Emin 03 Ağustos 16:43  

  BMW sadece sorun üretiyor. Benim 2007 model 318i vardı yağ kaçağını bir turlu tamir edemediler. Sattım kurtuldum. Sizi anlıyorum mekanik kısmi her an bozulabilir. Simdi Honda var sıkıntı yok

 • profile-icon Ayla 02 Ağustos 21:28  

  BMW den kesinlikle uzak durmakta yarar var. Turbo sistem arızası yetkili servis bakımlı araçta fark edilmez mi?

 • profile-icon Ferhat 02 Ağustos 19:01  

  Böyle bir Premium markanın garantisi biteli 2 ay oldu diye kullanıcısını mağdur etmesi epey üzücü umarım bu hatayı Borusan yetkilisi arkadaşlar görür ve yardımcı olur.

 • profile-icon Burak 01 Ağustos 18:57  

  Umarım bedelsiz çözüm ile marka imajını kurtarır.

 • profile-icon Doç. 01 Ağustos 12:08  

  Çok geçmiş olsun, eşime de acaba BMW 1.16 alabilir miyiz diye tam düşünme arefesinde iken bu şikayetinizi gördüm. BMW ile düşünce bağımız şu an itibarı ile direkt kopmuştur. Müşterisine sahip çıkmayan firmayla benim işim olmaz. Çok geçmiş olsun.

 • profile-icon Emre 01 Ağustos 05:12  

  BMW’yi bir alırken çok mutlu olursun bir de satarken...

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler