sta-1-hoverYetersiz Çözüm

BMW Sıfır Araç Şanzıman Hatası!

Mehmet Mehmet21 Ekim 2019 00:02

Temmuz 2017de Antalya Kosifler den BMW marka 320d Sedan model aracı 231,000 TL satın aldım. Aracımı aldıktan 2,5 ay sonra şanzımandan gelen ses şikayetinden dolayı Kosifler Antalya yetkili servisine gittim. Servisin yaptığı inceleme sonucu şanzımanın fabrika üretim hatası olduğunu Almanya'daki fabrika ile görüşüp bana dönüş yapacaklarını söylediler. Bana ikame araç verdiler. 3 gün sonra arayıp şanzımanın tamamen değişmesi gerektiğini söylediler. Bunun üzerine bende doğal olarak şanzıman değişiminden doğacak olan aracın değer kaybından dolayı, şanzıman değişimi değil aracın yenisinin bana teslimini istedim. Yeni araba için Benden 2017 yılında 10,000€ istediler. Karşılıklı anlaşamadık ve dava açtım. Dava açınca ikame aracı derhal geri istediler. Geri bıraktım. Servise bırakmış olduğum Kendi aracımı da geri almadım. Açmış olduğum davayı 12.09.2018'de misli ile değişimini kazandım. BMW itiraz edip istinafa gitti. İstinaf kararı bozdu. 2 yıldır benim aracım kosiflerde. Dava en başa döndü. Ben 2 senedir aracın kredisini ödüyorum. İşim arabayla olduğu için gittim tekrar borçlanarak araç aldım. Benim ödediğim para pul oldu. Süreci uzatmaya çalışıyorlar. Hukuken hiçbir noktaya varamıyorum. Ben Borusan/Kosifler gibi güçlü bir firma olmadığım için mi mağdur oluyorum. Aracı servisten inceleyen Kosifler, fabrika hatalı diyen Kosifler, fakat ben hakkımı arayınca kullanıcı hatası deyip çıktılar. Beni yıldırmaya çalışıyorlar. Bir sürü borçlandım, psikolojim, aile düzenim bozuldu. 2 aylık sıfır aracım 2 senedir kosiflerde yatıyor. BMW gibi güçlü bir firmanın markasının arkasında durup, çok acil bu işi sonlandırmasını istiyorum.

  • - Görüntüleme
  • 2Yorum

Cevaplar

BMW Logo BMW 21 Ekim 2019 00:04

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Ziyaretçi 07 Ocak 11:02  

    Kosifler Avukatlarıyla çökmüşler adama, kullanıcı hatası. Yapma ya. Ne hata yapmış kullanııc? Hakkını arayanın vay haline bu ülkede. Almanya'da böyle bir şey yapmaya çalış, Ticaret lisansını elindne alırlar, ama Türkiye'de Kosifler vs. Gibi büyük firma olunca mahkemeler, hukuk hep güçlünün yanında. Sonuçta Törkiye burası.

  • profile-icon Ziyaretçi 07 Ocak 11:00  

    Adama acıdım.

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler