11 Ekim
#12767958

BMW 'nin Arızası ve Çıkan Masraf

BMW gerçekten pişmanlıktır. Sıfır M paket X3 kullandım 1. Seneden itibaren her türlü arıza ile karşılaştım. Şanzıman bile değişti garantiden. Garanti bittikten sonrada türlü türlü arızalar çıkarttı. Yetkili servislerin uzun süren teşhis koyma işlemlerinden sonra yaptıkları tek şey iyi niyet indirimi. 2 kere turbo değişim, vites dağıtım beyni vb. ve sakin bir araç kullanıcısıyım. Zaten biraz sert kullansan elinde kalacak. Dedim ki bu kadar olmaz herhalde araçta bir sorun var ve mini countryman aldım hiçbir sorun yaşamadım sonra maalesef BMW 4 serisine geri döndüm ama bir daha kesinlikle. Sorunları tek tek anlatmayayım öyle çok büyük masraflı bir sorunda çıkartmadı.


90.000 km de daha ama arabayla uzun yola çıkmaya korkuyorsunuz... Tahrik arıza, valf arızaları 2 ayda bir uyarı ışığı yanıyor servis bir şey yok deyip gönderiyor. Zaten Tahrik arızası yaşamayan BMW kullanıcısı yoktur herhalde hangi model olursa olsun. (internetten de araştırabilirsiniz). Bazen araç 1 ay serviste yatıyor siz sağdan soldan topladığınız bilgilerle değişecek parça hakkında yorum yapıyorsunuz ve o parça değişip sorun çözülüyor.


En son geçen hafta yine arıza ışığı yandı yetkili servise gittim baktılar turbo wastegate valf sıkıntı olabilir biz konumlandırma yaptık bir sorun çıkmaz herhalde bir deneyin dediler. Kısaca sorun çıkarsa komple turbo değişimi olacak 15 bin - 20 bin arası masraf. Gerçekten marka ismine göre çok sıkıntılı dediğim gibi bir daha yok.

Batu Batu 5.191 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • BMW Temsilcisi11 Ekim

    Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

Ziyaretçi Yorumları