sta-1-hoverYetersiz Çözüm

BMW Müşterisiyle Dalga Geçiyor Dönüş Yapmıyor

Recep Recep 17 Ekim 2019 12:11

31.07.2019'da, Eskişehir BMW Teknik Oto'ya aracımın ilk 10 bin km bakımını ve aracımın garantisini uzatma işlemini (garanti +) yaptırdım. Garanti uzatma işlemi için aracı kontrol etmek istediklerini söylediler, aracımı tam 1 hafta serviste bıraktım. Garanti + işleminin tek kısıtı olarak, garanti ve ilave garanti süresi boyunca aracımın tüm bakım, vb. işlemlerinin Teknik Oto'da yapılması gerektiğini belirttiler. Başka bir şarttan bahsetmediler. Hepsini kabul ettim. Garanti + işlemini Borusan Otomotiv de yapıyordu ancak fiyat olarak daha pahalıydı ve Borusan garantiliydi. Ben de, hem Teknik Oto'nun Eskişehir'de olması sebebiyle, hem de "ne de olsa bu da bir yetkili servis" diye düşünerek, Teknik Oto'ya yaptırdım. 07.10.2019'da işlemi yapan servis yetkilisi beni aradı ve garanti uzatma işlemini iptal etmek zorunda olduklarını belirtti.

Ben de sebebini sorduğumda; aracımın ilk bakımının, olması gerekenden 89 gün sonra yapıldığını söyledi. Ben de buna itiraz ettim. Aracımın ilk bakımını yapan ve garanti + işlemini ilk yapan da onlar. Ve bu 2 işlem aynı anda yapıldı. "Neden bu uyarıyı şimdi yapıyorsunuz? ” diye sorduğumda, servis müdürlerinin o dönem izinde olduğunu, bunu daha yeni fark ettiklerini söylüyorlar. Aracımın tam 1 hafta yetkili serviste kaldığını, aracımı kontrol için alıkoyduklarını, bu zaman içinde neden gerekli kontrolleri yapmadıklarının açıklamasını istedim. Haklı olduğumu söyleyip, bir sürü bahane uyduruyorlar. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Aradan 2 ay geçmiş, sen kalkmışsın bu işlemi iptal etmek istiyorsun? Bir de, paranızı iade edeceğiz diyorlar. Yok bir de etmeseydin.

Koskoca BMW markasına güvenerek yetkili servise gidiyoruz, adamların yaptıkları muameleye bakın. Kendi hatalarını benden çıkarmak istiyorlar. Hem benim paramı 2 ay kullandılar, hem beni kandırdılar, hem boşa zamanımı aldılar, hem aracımı alıkoydular, hem de Borusan Otomotiv’in kampanyasını kaçırmama sebep oldular. Hem maddi, hem manevi zarara uğratıldım. Birçok lüks segmentte araç kullandım, her zaman da yetkili servisleri tercih ettim. Ben böyle saçmalık, sorumsuzluk görmedim. İnsan böyle bir şeyi teklif dahi etmeye utanır biraz yahu. Teknik Oto’yu araç alırken zaten tercih etmemiştim, iyi ki de etmemişim diyorum. Satış temsilcileri, telefonda mesajlaşmaktan müşteri ile ilgilenmeye fırsatları yoktu, yetkili servislerinin de ondan bir farkı yokmuş. Aynı şikayeti BMW İletişim Merkezi'ne sözlü ve yazılı olarak yapmama rağmen 9 gündür geri dönüş alamadım.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Recep 24 Ekim 2019 16:39

Evet, Teknik Oto benimle iletişime geçti, doğru. Benim için iletişime geçmesi değil, ne dediği önemlidir. Peki ne teklif etti biliyor musunuz? Size paranızı iade edelim. Sorarken yüzünüzün kızarması gereken soruları, pişkin pişkin sorma cesaretini gösterebiliyorsunuz. Vallahi pes! Daha benim şikayetimin ne olduğunu dahi anlayamamış, anlamaya da çalışmayan çalışan topluluğu. Sizi çok aradılar mı Allah aşkına? Ya da bizimle böyle dalga geçer gibi konuşun diye, özel olarak parayla mı tuttular? Ya da ben çok aptalım, siz mi çok akıllısınız? Ne kadar önemli şirketlerde; ne kadar önemli görevleri, kimlerin işgal ettiğini, taşıdığınız marka adına üzülerek ve acıyarak seyrediyorum. Hiçbiriniz bu markayı temsil etmeyi hak etmiyorsunuz kusura bakmayın. BMW yetkilileri şu durumu görse, oturur ağlarlardı herhalde!

BMW Logo BMW 17 Ekim 2019 12:12

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler