18 Ocak
#11464820

BMW Motoru 60.000 Kilometrede İflas Etti!

Servis bakımlı, bugüne kadar bakımlarına 20.000 TL civarı para ödediğim aracımla şehirlerarası yolculuğumun dönüşünde Ankara'da yolda kaldım. Motor iflas etmiş. 3 haftadır Ankara'da yetkili serviste sökülmüş vaziyette duruyor, sıfır sandık motor 77.000 TL veya motor rektefiye 54.000 TL şeklinde fatura çıkarılıyor. Son bakımı - diğer tüm bakımları gibi - Ağustos ayında İstinye Borusan servisinde yapılmış, bakım öncesinde motorun hararet uyarısı vermiş olması nedeniyle bu bakım esnasında Soğutma Sistemi kontrol edilmiş ve parça değiştirilmiştir. Değişiklik ertesinde servis sorumlusu "gönül rahatlığı" ile aracımı kullanabileceğimi belirtmiş ve "sıradaki bakımda görüşmek üzere" ifadesiyle bana araçla ilgili herhangi bir sorun yaşamayacağımı belirtmiştir. BMW Türkiye'yi iki haftadır arayarak çağrı merkezine derdimi dile getirmiş olmama rağmen konu ısrarla servislere ve pazarlama sürecine yönlendirilmeye çalışılıyor. Birkaç kez arayarak süreci yönetebilecek yetkili birisiyle görüşme isteğimi dile getirmiş olduğum halde halen bir Müşteri İlişkileri Sorumlusu/Temsilcisi/Yönetmeni geri dönüş yapmadı.
BMW gibi bir markanın iletişim ve süreç yönetimi bu şekilde ise yazıklar olsun. Tutkunu olduğum, yıllar yılı hayranlıkla takip ederek alın terimle edindiğim aracımdan ve markadan 3 hafta gibi kısa bir sürede soğutmayı başardılar. BMW pişmanlıkmış.

Erkal Erkal 8.583 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Erkal20 Şubat

    BMW Türkiye'de rezalet bir müşteri deneyimi ve ilişki yönetimi sunuyormuş bunu görmüş oldum. Konu hakkında bir adım bile ilerlenmedi. Bundan sonra BMW markasının yanından bile geçmeyeceğim. Sahip olduğum aracı bir an önce elimden çıkarıp artık bu pişmanlığı geride bırakacağım. Yazıklar olsun.

  • BMW Temsilcisi18 Ocak

    Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

Ziyaretçi Yorumları