BMW Motor Tahrik Uyarısı

Cem Cem24 Temmuz 14:18

F30 40. Yıl aracım 90bin km'de ve servis bakımlıdır. Tahrik ikazı sonrası 08 Temmuzda aracımı çekici ile Avcılar servise gönderdim. 15 günlük süre içerisinde sadece silindir kompresör basınç eksikliği tespiti yapılabildi. Tahmini teslim tarihi ise 10 Ağustos olduğu söylendi. BMW hakkındaki şikayetim Premium bir araçta 90bin km de motor kapak sökülmesi gerekiyorsa kabul edilebilir değil. Kullanma kılavuzunu okuyan nadir kullanıcılardan biriyim. Cold start 650devir/dakika ya düşmeden ve stop etmeden önce 1 dakika turbo soğumasını bekleyen vitesi önce boş el freni sonra p ye alan biriyim. Böyle hassas kullanan birinin aracı bu km'de motor açıyorsa üretim hatası var demektir. Servis tarafından söylenen üst kapak açılacak motor değişmeye kadar gider denmesi. Borusan şikayetim ise aracımla 15 gün neyin problem olduğunu henüz araştırmamaları ve bu süre içerisinde ikame araç olmadığını söylemeleri. Yağ değişimine gelenlere verilen ikame araç bana tahsis edilmedi. Şikayetim ile ilgili henüz durumu ve mağduriyetimi düzeltici bir geri görüş yapılmadı. Markanın en iyi reklamını müşterisi yapar. Mağdur olduğum şu dönem düzeltilmezse tanıdıklarıma olan marka hakkındaki yorumlarımda değişecektir.

Cevaplar

profile-icon Cem 31 Ağustos 02:21

Sonuç olarak subap yuva ve subap contalarının aşırı ısınma sonucu olan arızayı BMW bildiği halde bana motor açtırdı serviste ve motor değişecek 100bin tl Almanya ya raporlandı 55bintl ödemeni gerekir dedi. Bu teklifle gelmesi bile Borusan in aklımla dalga geçtiklerini gösteriyor. Aracımı motor açtıkları için 3800 TL ödeyip aldım Maslak oto sanayii de subap lastik ler değişti 6500 TL'ye hallolacak bir durum olduğunu öğrendim. Tabii blok kısım temizliği zincir setine kadar her şey hemen hemen değiştirdim rektefiye yaptırdım ve 35bintl cebimde kaldı. Böylece bu marka ve yetkili servisin içyüzlerini de öğrenmiş oldum. Bir daha asla almam etrafıminda haberi var olanlardan sonraki adresim yildiz yasa Audi olacaktır.

BMW Logo BMW 24 Temmuz 14:19

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Ferhat 31 Ağustos 01:54  

    Kronik olduğunu ispatlamamız gerekli aynı arıza bende de var aracım serviste şu an silindir kapak değişimi diyorlar

    Cevapları Gizle (1) arrow
    profile-icon Cem 31 Ağustos 02:06  

    Silindir kapak değişimi sadece yapmak istemiyorlar motor blokda değişecek bana söylenen 100bin tl bana düşen 55bin tl aracımı aldım dışarıda hallettim problem subap yuva ve conta değişimi hepsi bu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler