05 Kasım 2018
#11110344

BMW Motor Kaput Boya Şikayet!

2014 yılında almış olduğumuz 316i M Paket aracımızı satmaya karar verdik. Haziran Ayında bir arkadaş ekspertiz yaptırarak almaya karar verdi. Bizde tek kullanıcısı eşim ve ben olduğum aracımızın çiziği dahi olmamasından dolayı gönül rahatlığıyla ok verdik.


Aracın expertizini yapan firma Motor Kaputunun orijinal olmadığı fakat boyanın orijinal olduğuna, bunun Üretici veya İthalatçı tarafından yapılabileceğini ileterek gizli ayıp olarak nitelendirilen bir kandırmaca ile karşı karşıya kaldığımızı belirttiler. Motor Kaputunun içinde yer alan lastik kapakları çıkarttığınız zaman Kaputun orijinal astar rengi olan yeşile kaçan gri renk yerine siyah olması ve bağlantı yerlerinden anlaşılan bu gizli ayıpla ilgili Özgörkey ve Borusan ile temasa geçtim.


Özgörkey'in ustalarıda orijinal olmadığını sözel olarak bana ilettiler. Müşteri ilişkileri tarafından sadece dinlendim. Sorunumuzun çözümü ile ilgili hiçbir şekilde efektif bir çözüm önerisi, aylardan Kasım, gelmediler. Almanya ile yazıştım, onlardan da 1 aydır dönüş yok. İhtarname çektim, Özgörkey'den gelen yanıt, 4 yıl aracı bu şekilde kullanmışsınız, yenimi aklınıza geldi tadında oldu. Borusan yanıt verme nezaketini bile göstermedi.


Aksi takdirde güven suistimali ile bizim düştüğümüz duruma düşme ihtimaliniz çok yüksek. Araç da boya olsa bir nebze kabulleneceğim ama sıfır araç da Motor Kaputunun orijinal olmaması kabullenebileceğimiz bir şey olmadığı için dava açmaya hazırlanıyoruz.

Alper Alper 8.853 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Alper05 Kasım 2018

    Konu hakkında aylardır bilginiz var ve aylardır çözüm önerisi bekliyorum. 10gün içinde mağduriyetim giderilmez ise eski bir gazeteci olarak hiç istemesem de sosyal medya ve basılı, görsel medyada da mağduriyetimi açıklamaya başlayacağım.

  • BMW Temsilcisi05 Kasım 2018

    Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler