BMW Garanti İlgisizliği Ve Çözümsüzlüğü!

Berkay Berkay26 Ekim 2019 21:48

25 Eylül 2019 tarihinde Özgörkey'den Premium Selection 25 Nisan 2019 trafiğe çıkışlı 11700 km'de BMW X5 satın aldım. Aracı yüksek hızlarda frenleme sırasında titreme şikayetiyle sistemden randevu alarak Teknik Oto 3-Bursa yetkili servisine götürdüm. İlgili formen test sürüşü yaptıktan sonra aracın gerekli disk ve balata ölçümlerinin yapılması için serviste kalmasının gerektiğini söyledi.

Araç 9-10 Ekim tarihlerinde serviste kaldıktan sonra disklerin ve balataların değişmesi gerektiğini ve bu işlemin garanti kapsamına alınabilmesi için Borusan ile yazışma yapıp onay almaları gerektiğini bildirdiler. Bunun neticesinde en kısa sürede çağırıp işlemi yapacaklarını söylediler.

Ancak 2 hafta geçmesine rağmen ne Teknik Oto ne de Borusan benimle iletişime geçti. Teknik Oto 3'ü aradığımda konuyu Borusan'a ilettiklerini ve Borusan'ın devraldığını söylediler. Borusan'ı aradığımda konunun ilgili birimlere iletildiğini söylediler. Sonuç olarak, Borusan'ı tekrar aradığımda böyle bir konunun kendilerine Teknik Oto 3 tarafından ulaştırılmadığını, herhangi bir servis kaydının ve iş emrinin açılmadığını, sadece benim mailimden haberdar olduklarını öğrendim.

Gerekçelerinin ise onlardan haber bekliyor olmama rağmen benim başka bir servise gitmek istediğimi söylediğimi bahanesi uydurmuşlar. Böyle bir şey kesinlikle söylemedim, aksine onlardan haber bekliyordum ve sorunum hala çözülmedi.

Aracımla garantide olmasına rağmen ortada kaldım ve markaya olan güvenim sarsıldı. Yetkililerin gereğini yapmasını arz ederim.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Berkay 27 Ekim 2019 22:25

Resimlerde durum daha net anlaşılır diye düşünüyorum marka, satıcı, servis...

np_image6 Ekli Görsel Var
BMW Logo BMW 26 Ekim 2019 21:49

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler