24 Ağustos 2018
#10819200

BMW F30 Aracım Tekrardan Yağ Boşalttı Ve Alev Aldı!

Büyük bir sorunum var aracımla ilgili. Aracım 4. senesinde, şu zamana kadar tüm servislerini, bakımlarını, arızalarını Borusan Oto yetkili servislerinde gerçekleştirdim (Avcılar ve İstanbul Oto Bahçelievler). Aracımda kesinlikle çip işlemi yapılmamıştır.
Aracım bundan önce de iki kere aynı problem dolayı servise gitmiştir, sırasıyla bunları da anlatayım, zaten servis kayıtları serviste de mevcuttur, dilerseniz kontrol edebilirsiniz.
İlkinde çok fazla yağ akıtıyor diye, ve aynı zamanda arabadan çok garip sesler geldiği için, bir de çok ilginçtir ki birkaç ariza ışığı yandığı için arabayı hemen İstanbul Oto Bahçelievler'e götürdüm. Kayışlar ve yağ ile ilgili bölümler değişti, ücretini ödedim ve yakın zamanda böyle bir problemle karşılaşmayacağımı belirttiler.


Yaklaşık, 7-8 bin kilometre sonra uzun yol yapılmamasına rağmen bu sefer yolda seyir halindeyken, neyse ki sağ şeritte seyir halindeydim, bir anda aracımın ön tarafından siyah dumanlar çıkmaya başladı. Acil servisi aradım, çekici geldi, bazı kayışların koptuğunu bununla birlikte bilyaların dağıldığını, hepsinin sıfırlanması gerektiğini söylediler. Dedikleri gibi her şey yenisiyle değişti, bakımı yapıldı, aracımı tekrardan "sorunsuz" şekilde kullanmak üzere İstanbul Oto'dan teslim aldım.


Çok değil, yaklaşık 1000-2000 km sonrasında, bayramın 1. Günü olan 21.08.18 tarihinde aracım Bahçelievler'de ışıkta beklerken birden siyah dumanlar atmaya başladı, aracımı sağ şeride çekip çekmeme konusunda kararsız kalmamla birlikte hemen aşağıya indim, çünkü bu sefer gelen duman eskisinden çok daha fazlaydı. Kaputu açmamla birlikte motorun sağ alt tarafındaki bölümün alev aldığını gördüm, o sırada arkadan aldığım yangın söndürücü ile söndürdüm, ve yere baktığımda tüm yağın yere döküldüğünü gördüm tekrardan.


Bayramda araçsız kalmamın dışında, uzun yolda olsaydım veya anında fark etmeseydim tüm aracın alev almasıyla birlikte canımdan bile olabileceğim bir sorun yaşadım. Ve bu aracın bir daha servisten çıktıktan sonra aynı problemi verip vermeyeceğini düşünerek, korkarak bu aracı tekrardan kullanmak istemiyorum. Hayatımda en sevdiğim marka olan BMW'nin, beni böyle tehlikeli bir duruma sokması kabul edilebilir bir şey değildir. En yakın zamanda, servis raporunu ve bilir kişi raporunu beklememle birlikte, yurt dışı BMW ve gerekirse mahkeme yoluna başvuracağım.

Ergün Ergün 45.627 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Ergün08 Ekim 2018

    Yaklaşık 45 gün ve 30 iş gününü geçmesine rağmen aracımdaki problemler giderilemedi. Bunun üstüne ikame araç verilmedi. Arabada olan kronik bir problemle ben garanti bittikten sonra karşılaşıyorsam bunun benim suçum değil, BMW nin problemi olarak görülmesi gerekmesine rağmen kimse yardım etmiyor.

  • BMW Temsilcisi24 Ağustos 2018

    Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

Ziyaretçi Yorumları