01 Ağustos
#12367194

BMW Connected Drive Hizmeti Sonlandırılması

Çok heveslenerek Connect drive hizmetleri uğruna aldığım otomobilindeki sos ve Connect drive hizmetleri sonlandırdı. BMW yetkilileri bu konuda bir uğraş vermek yerine BTK'yi bahane edip adım atmıyor. Bir de araç sahiplerine "sizin talebiniz doğrultusunda hizmetleriniz iptal oluyor" adı altında bir mesaj atıp kendi sorumluluklarından kaçmaya çalışıyorlar.


Söz konusu sistemle standart gelen ekranla yapamadığın birçok şeyi internet üzerinden veya cep telefonu uygulamasından gerçekleştiriyorsunuz. Yani içinde sim kart var. Örnekler vermek gerekirse ben aracın havalandırmasını telefondan açıp kapata biliyordum ya da telefonda bir yer belirleyip araca gönderip, araca bindiğimde navigasyonun hazır olmasını sağlayabiliyordum. Ya da anlık canlı trafik bilgisi alabiliyordum. Kapılarını açıp kapata biliyordum. Araç kullanırken bulunduğunuz yerdeki hava durumunu canlı öğrenebiliyordum. Sistem kolaylık dışında güvenlik için de önemli. Telefonla uğraşmak yerine, aracın içindeki ekrandan bu online hizmetlere ulaşıyorduk.


Ne yazık ki BMW, BTK kararı ile artık bu hizmetleri veremeyeceğini bildirdi. Ama aracımı sıfır alırken, ben bu hizmetleri kullanabilmek için standart gelen ekranı kabul etmeyip. Onca maliyetle en üst sistemi tercih ettim. Şimdi birkaç yıl sonra BMW bana hizmeti veremeyeceğini bildiren e-posta gönderiyor. Twitter'da M*** ile yazıştım sistemi yakın zamanda aktive etmek için uğraştıklarını söyleyen yazışmam oldu. BMW; BTK ile bir çözüm üretemeyip beni ve binlerce kişiyi mağdur ediyor. Özellikle fazladan o sistem için ödediğim ve ayrıca sunulan yıllık online hizmet bedellerinin hepsini geri istiyorum.

İdris İdris 4.338 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • BMW Temsilcisi01 Ağustos

    Sayın Müşterimiz, BTK'nın 2018/DK-YED/27 sayılı kararı uyarınca Türkiye'deki BMW ConnectedDrive hizmetleri sonlandırılmıştır. Konu hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarına aşağıdaki linkte bulunan Sıkça Sorulan Sorular sayfasından ulaşabilirsiniz. http://bit.ly/2ZLKzPd Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler