14 Haziran
#12111940

BMW Borusan'dan Şikayetçiyim!

2012 model F10 kasa 5.20d sahibiyim. Aracım 09.06.2019 tarihinde seyir halindeyken bir anda motor blok patlattı ve yolda kaldım. Ankara Borusan Oto'ya aracımı çektim incelediler aracımı motor blogunun patladığını söylediler. Ancak neden böyle olur niçin böyle olur sorularıma cevap alamadım. Sebebi de o serviste daha önce bakım yapılmadığı Aracım 270 bin km idi böyle bir aracın bu kilometrede motorunun patlaması sizce normal mi diye sorunca hayır değil diyorlar. O zaman bu motorda teknik bir arıza var diyorum ayıplı kusurlu parça diyorum fakat donup dolaşıp aynı şeyi tekrarlıyorlar aracınız burada bakımı yapılmadığı için bir şey diyemeyeceğiz.


Bana yaklaşık 93 bin gibi bir masraf çıkartıyorlar. Bu kadar para dök bu arabaları al daha 270 binde motor değiştir ve bir araba parası tamirine ver. Dışarıdan özel servislere gösterdiğimizde aracın kesinlikle fabrika hatasından dolayı böyle olduğuna kanaat getirdiler. Fakat Borusan böyle bir şeyi kabullenmiyor ve yine aynı şeyleri tekrar tekrar söylüyor. Bu arabalar milyon kilometre yapıyordu hanı onca paralar bu arabalara neden veriliyor peki.


Farz edelim ki benim aracım normal arıza verdi arıza tespitine size getirdim bana arızasını ve nedenini söylemeyecek mısınız. İnternetten araştırdığım ve çevreden sorduğum kadarıyla bu kronik bir arızaymış bu arabalarda. Bakımını Borusan'da yaptıranların bile motorunda arıza çıkıyormuş ve buna rağmen Borusan kabul etmiyormuş.


Bu yaşanan durumdan dolayı oldukça mağdur oldum. Bu mağduriyetimin giderilmesi için Borusan'ın daha duyarlı ve gerçekçi olmasını talep ediyorum. Aksi takdirde hukuki yollara başvuracağımın bilinmesini de istiyorum.

Mesut Mesut 18.965 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • BMW Temsilcisi14 Haziran

    Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

Ziyaretçi Yorumları