BMW Borusan Yetersiz Servis Bakımı

Ömer Ömer23 Ağustos 2019 10:09

2016 model 116d aracım var. Aldığım günden beri yetkili servise götürdüm. Ki ben çok km yapan biriyim, neredeyse 4 ayda bir bakımdayım. Garanti bitti yine götürdüm. Tarihler çok aklımda değil ama kışa doğru götürdüğümde klima açınca gelen kayış sesinden bahsettim. Neyse bakımı falan yaptılar araç hazır diye almaya gittim. E sonuç dedim tüm kontroller yapılmış arıza olsaydı çıkardı. 1-2 ay önce tekrar gittim artık ses dayanılmaz oldu. Baktılar ettiler kayış değişmesi lazım. Tamam değiştirin. Parça siparişi vereceğiz tamam salıya gelir (ben cuma gitmiştim). Bu sürede araca kullanmamda mahsur var mı peki yanıt: kayış kopabilir çekici çağırmak zorunda kalırsınız yol yapmasanız daha iyi. BMW'nin mantığa bakar mısınız, araba sağlam diye teslim et ama sorunumu 1 yıldır çözme sonra ısrar edince bul ve araca binme de.

Aynı gün aslında başka bir arıza nedeni ile gitmiştim. Gaza basınca ve yokuş yukarı kol dayamanın altından gelen ses içindi. Test sürüşüne çıktık arızayı tarif etmek için. Neyse duydular aldılar aracı sabah 9 gibi. Akşam 5'e doğru arandım araç hazır diye ben de seviniyorum halloldu şükür diye. Neyse gittim, kem küme işte sipariş vereceğiz parça gelecek. Kardeşim önceden arasanıza arızanız şu sipariş vermemiz gerekiyor. 9'dan beri ne haber veren var ne arayan. Arabayı yıkamışlar sağ olsunlar çok büyük hizmet.

İyi niyet garantisi sorgulayacaklar bekle ki haber gelsin 1 ayı geçti aradılar, tesadüf bu ya BMW merkeze şikayet yazdığım gün dönüş yaptılar. İndirim de şöyle parçada %40 işçilikte %20.

Servisten çok bir beklentim yok açıkçası. Araç zaten garanti süresince arıza vermiyor verse de bulamazlar. İyi niyet garantisinden çok bir şey çıkmıyor. Ufak bir de motor kapağı hikayem var:) kapağın gevşeyen plastik conta gibi şeylerini değiştirin dedim bir kere garantiden kapağı değiştirdiler 2 plastik conta için. Sonra yine gevşedi garantiden değiştirmediler iki conta takmıyorlar.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

profile-icon Ömer 27 Ağustos 2019 11:51

Arayıp soranınız yok ayrıca beni aramanıza da gerek yok. Siz Çorlu Borusan servisinizi arayın ustalarınıza söyleyin işi öğrensinler. Başka insanları mağdur etmesinler. 2016 model araç 100 bini geçmiş sürekli servis bakımlı, v kayışını ömürlük üretmiyorsanız bir zahmet değiştirmek akıllarına önceden gelsin. Disk balata değiştirmeyi çok iyi biliyorlar fiyatı yüksek olunca. Yağı değiştir, filtreleri değiştir gönder. Yağ filtre değiştirerek arıza öğrenemez bu arkadaşlar. Eğitim verin.

BMW Logo BMW 23 Ağustos 2019 10:10

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler