23 Mayıs
#12014591

BMW Borusan X3 Sık Arızalanıyor!

X3 aracımı sadece özel günlerde ve uzun yolda kullanıyorum ve kapalı garajda muhafaza ediyorum. Henüz 20.000 km'de iken İstanbul içinde ikaz vererek kasılıp kalmış, ve acilen servise gitmem uyarısı almıştım. Neyse ki yakın olduğundan İstinye Borusan servisine götürdüğümde sağ arka tekerlek hız sensörünün arızalandığı bildirilmişti. Az kullandığımdan dolayı km düşük olmasına rağmen garanti süresi geçtiğinden bedeli karşılığında değişim gerçekleştirildi ve ben de olayı önemsemedim.


Ancak araç 28.000 km'de iken yine aynı benzer oldu, şans eseri yine yakınlarda olduğumdan yine İstinye servise götürdüm, bu sefer sol arka tekerlek hız sensörünün arızalandığı söylendi. Biraz söylenmekle birlikte yine bedeli karşılığında parça değişimini kabul ettim.Son olarak araç 31.000 km'de iken yine aynı arızayı yapınca bu sefer isyan ettim. Şans eseri yine çok yakında olduğumdan yine İstinye Borusan servise götürdüm, bu sefer sağ ön tekerlek hız sensörünün arızalanmış olduğu söylendi.
Şirketimde 4-5 adet bu aracın neredeyse 10'da biri değerinde yerli araçlar kullanıyoruz ve 100-200.000 km arası kullanılan bu araçlarda bir kere olsun bu sensör arızası oluşmadı. Bilindiği gibi ESP (Elektronik stabilite programı) olan tüm araçlarda bu tekerlek sensörleri mevcuttur.


Bu sefer itiraz ettim ve bir imalat hatasının söz konusu olması gerektirdiğini bildirdim, servis danışmanı önce bedelini ödemem gerektiğini, itirazımın bir hafta içinde sonuçlanacağını, itiraz kabul edilirse ödemenin iade edileceğini belirtti. Bu arada ellerinde parça olmadığı için 5 gün parça bekledim. Üç hafta beklememe rağmen bir cevap gelmeyince bizzat İstinye'ye giderek sonucu öğrenmek istediğimde itirazımın km nedeniyle reddedildiğini bildirdiler (Sonucu bildirmeye tenezzül bile etmediler). Yani bu fiyattaki bir BMW'nin 30.000 km'de 3 kere tekerlek sensörlerinin bozulmasının normal olduğunu iddia ettiler.


Bu aracı almadan önce BMW'nin çok sık arıza yaptığını söyleyen arkadaşlarım olmuştu, ancak inanmamıştım. Başıma gelenlerden sonra bu km. Deki aracım ile şehir dışına çıkmaya korkuyorum, bir an önce satıp kurtulmaya çalışacağım.

Selah Selah 6.450 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • BMW Temsilcisi23 Mayıs

    Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

Ziyaretçi Yorumları