01 Nisan
#11788087

BMW Borusan Ve Özgörkey Oto Beni Resmen Yanılttı!

Ben sağ kolunda ortopedik engelli bir vatandaşım. Engelli ehliyetim. Raporlarım. Otomatik vites bir aracı ÖTV muaf alabileceğime dair Ankara'dan onaylı özelgem var. 18/02/2019 da İzmir Özgörkey Otomotiv araç alımı için evraklarımı istedi gönderdim. Vergi dairesine sordular araç alınabilir dendi ve süreç başladı önce 320d bir araç için peşinat verdim ve o sırada kredi ayarladım kendi aracımı satmam gerekiyordu. Araya hafta sonu girdi bu zaman zarfında 9 gün boyunca beni aralıksız belki günde 10 defa arayıp araç satışımı ve kredi aşaması durumu soruldu. Bu arada 320d vergiden geçmediği için iptal oldu (benlik bir durum yok kendi vergi matrahı hesaplama hataları) 116d uygundu ona karar verdik. 28 Şubat ay sonu geçmemesi gerektiğini aracın kaçacağını söylediler bende kendi aracımı 3 bin ucuza aynı gün satmak zorunda kaldım. 85000 krediyi de kendileri ayarladı bir bankadan. 600 TL verip notere rapor ehliyet vekalet name onaylatıp teslim ettim. Artı arabaya kasko yaptırdım 3900 ilk taksiti de ödedim. Araba yolda gelecek dendi her şey tamam. Gel gelelim benim evraklar İzmir vergi dairesinde onaylanmasına rağmen aracın KDV ödemesinde sıkıntı oldu. Benim evraklarım tam Özgörkey'in KDV az göstermek için fiyatı düşürmüş memur onay vermemiş. Bana anlatılan bu. Sonra benim dosyam Konya İstanbul belki bilmediğim başka iller de vardır 1 ay boyunca gezdi. Her gün bugün kesin oluyor dendi. En son İstanbul da dosya takibi yapan arkadaş engelli kolumun fotolarını istedi ve fotoğraftan tertibatlı araç kullanmam gerektiğine kanaat getirmiş oda onaylamadı (otomatik vitesli araç kullanabilir ehliyeti almak için devletin 2 ayrı hastahanesinde heyete girdim. Ankara'dan bu ehliyete ÖTV muaf araç alabileceğime dair Özelge aldım) yani uzakta olduğum ve memur beni görmediği için o da olmadı. 28/03/219 da bu iş olmuyor. Sizi arayıp araç iptali için bilgi verecekler dendi arayan soran olmadı. Şimdi kaskonun 2. Taksiti geldi kasko ne olacak. Kredi için beni arıyor banka kapatmak için 86000 vermem gerekiyormuş krediyi ben çekmişim ne çektiğim para ne de ortada araç yok. Banka parayı Özgörkey ödemiş. Kredi artı 44850 elden yatırdım Özgörkeye bu paranın 10000 babama kredi çektirdim bu param ne olacak. 1 Aydır çektiğim stres. Araçsız kalmam. Maddi manevi Bu mağduriyetimi kim giderecek. Özgörkeyi arıyorum Borusan Otomotiv ilgilenecek diyor. Borusan Otomotivi arıyorum Özgörkey ilgilenecek diyor. Koşuşturmam cabası. Tüm yazışmalar elimde gün gün mevcut.

Kenan Kenan 10.170 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Kenan02 Nisan

    Milleti kandırmayın. 2 Aydır bekliyorum kimsenin beni aradığı yok. Kurumsallık san çok uzaksınız. Reklam yapıyorsunuz buradan.

  • BMW Temsilcisi01 Nisan

    Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

Ziyaretçi Yorumları