sta-1-hoverYetersiz Çözüm

BMW Borusan Otomotiv Balgat Şubesi!

Ali Ali 24 Ekim 2018 17:36

18.10.2018 tarihinde Borusan Otomotiv Balgat şubesine 2017 model 5.20d aracım ile daha önceden almış olduğum servis randevusuna istinaden 8.30'da giriş yaptım. Aracımın periyodik bakımının yapılması ayrıca sağ ön taraftan ses gelmesinden dolayı test sürüşü yaparak lift kontrolünün sağlanmasını talep ettim. Aracın kontrollerini yaptıktan sonra 11:30 civarında yetkili arkadaş beni arayarak aracın bakımlarının tamamlandığı ve ön takımla ilgili sağ ön lastik bilyesini sorunlu olduğu ve bu sorunun garanti kapsamında halledileceği bilgisini verdi. Ancak bu parça ellerinde olmadığı için İstanbul'dan parça gelmesine müteakip tarafıma bilgi verileceği söylendi.

Bende buna istinaden aracın kendilerinde kalması tarafıma ikame araç verilmesini talep etmeme rağmen araç olmadığı ve aracımı kullanmamda herhangi bir sorun oluşmayacağı tarafıma söylendi bizde saat 16:00 civarında aracı teslim aldık. Araç ile 800 km yol yaptıktan sonra aracı park ettim. Pazar sabahı araca binip hareket etmek için tam sol yapıp çıkmak istediğimde direksiyondan sesler gelmeye başladı. Bu sebepten dolayı Bor usan müşteri hizmetleriyle görüşüp Ankara Borusan Balgat'taki teknik personelle görüşüp aracın yetkili servise çekilmesini talep etti. Buna istinaden çekici yardımı ile aracı Balgat. Teslim edildi.

Pazartesi sabah müşteri yetkilisi tarafımı arayarak aracın ön düzeni ile ilgili sorunlar olduğu ve bu sorunların hasardan kaynaklı olduğunu tarafıma iletti. Ancak bu yapmış olduğum km esnasında en ufak bir hasar vuku bulmamıştır. Ben salı günü aracın yanına giderek hasarı görmek istediğimi talep ettim ancak herhangi bir açıklama yapamadılar. Bu konu servis yetkililerinin perşembe günü aracı tam olarak kontrol etmemelerinden kaynaklıdır. Bir ihmal söz konusudur. Bu arkadaşlar kendi ihmallerini bize yıkmaya çalışmaktadır. Halbuki perşembe günü kontrollerini düzgün yapmış olsalardı araçla ilgili en fazla 7.000-8000 TL bir ücret çıkacakken şimdi 33.769 TL bir hasar meydana geldi.

Şimdi bu arkadaşlar oluşan bu hasarı kaskodan yaptırın diyerek beni yanlış yollara teşvik ediyorlar. Kendilerinden sorumluluğu atıyorlar. Bu mağduriyetimin bir an evvel giderilmesini talep ediyorum ama karşımda bir yetkili muhatap bulamıyorum. Yaklaşık 4 gündür arabam serviste yatıyor yoğun uğraşlarıma rağmen sıkıntımı anlatacağım bir muhatap bulmamaktayım Borusan gibi kurumsal bir firmanın böyle bir tutum sergilemesi beni hayretlere düşürüyor belki buradan yetkili arkadaşlar sesimi duyarlar.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

profile-icon Ali 26 Ekim 2018 21:18

BMW Ankara Borusan Balgat şubesi rezalet. Bir durumda. İnanın tam bir rezaleT40 dakika 26.10.2018 tarihinde saat 09:04 te servis ten sorumlu ömer beyle görüşmek için telefon açtım kendisinin konferans görüşme yaptığını telefon numaramı alarak dönüş yapması sağlanacağı söylendi bende ender beyi aktarın dedim ender beyde müşteri ile ilgilendiği için görüşememiş. Saat 11:00 kadar bekledim ancak arayan olmadı aracıma Aksaray’dan binip Balgat Borusan’a gittim yukarıdaki ismi geçen arkadaşlarla görüşmeyip genel müdür seni hanımla görüşmek istedim ancak kendisi başka bir şubede olduğu için asistanı ceren hanımla görüştüm sağ olsun elinden geleni yaparak yardımcı olmaya çalıştı ancak somut bir sonuç elde edemedik. Servis Müdürü Tuna beyle görüşmek istedim bir görüşmesi olduğu için biraz beklemem gerektiği söylendi 40 dakika bekledikten sonra pes edip çıktım. Adamlarda müthiş bir öz güven var Tuna bey gerçi alt kademede çalışanlarınızda size benzemiş ömer beye ve ender beye çok görmemek lazım. Yazıklar olsun BMW markasınıda rezil ediyorsunuz Borusan sanada yazıklar olsun bu kadar para ver araç al derdini anlatacak bir tane üst düzey yönetici bulama. Araç plakam 34zs5519 ilgilenen olursa?

BMW Logo BMW 24 Ekim 2018 17:37

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler