14 Kasım 2017
#9786776

BMW Borusan Oto İstinye'nin Tamir Edemediği Araca Suçu Atıp Garantide Olmasına  Rağmen Ücret Alması

Servisten yeni çıkan aracım ilk 20 m içinde tahrik arızası verdi. Ertesi gün servisten tüm testler yapılıp tamir edildi dendi ve aracımı teslim aldım. Gene ilk 20 m'de tahrik arızası verdi. 10 gün süren bolca aramaların ve git gellerin olduğu süreçte aracımdaki sorunun ne olduğunu bulamayan Borusan Oto suçu daha 8000 km`de olan aracımın turbosuna attı ve aracım garantide olmasına rağmen beyinle oynanmış denerek benden ücret istendi. Garantimin iptal edilmesiyle tehdit edildikten sonra ~100 TL'lik bir parçaya 758 TL işçilik ücreti ödeyerek aracımı teslim aldım.


Tüm yol testleri yapıldı sorun ortadan tamamen kalktı denmişti. Servisten çıktım 10 m sonra aracım aynı arızayı verdi. Bir benzinciye girip kaputu açtım ve hortumlardan birinin kelepçesinin gevşek olduğunu fark edip cırt ile düzelttim. Sorun ortadan kalktı. Beni hem maddi hem de manevi zarara uğratan Borusan Oto İstinye'den şikayetçiyim.

Oguzhan Oguzhan 11.173 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Oguzhan06 Aralık 2017

    Borusan Oto, haftalar önce aracımı tamir etmeden tamir ettik diyerek ve garantimin iptal olması tehditi ile fais bir servis ücreti almış, şikayetimi geçmiş olsun diyerek geçiştirmiş ve hiçbir çözüm sunmamıştır. Göstermiş oldukları tutum firmanın geçmişini ve distrübitörü oldukları markalara hiç yakışmamaktadır. Sorunuma acilen çözüm bulunmasını yoksa durumu yazılı ve görsel basında buram buram duyuracağımı ve devamında haklarımı mahkemede arayacağımı Borusan yetkililerine buradan duyurmak isterim.

  • BMW Temsilcisi14 Kasım 2017

    Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

Ziyaretçi Yorumları