BMW Ataşehir Servisi İlgisizliği Hat Safhada!

Celalettin Celalettin27 Mart 2017 18:20

Kayınpederim "M*** A*** A***" adına kayıtlı, plakası 34 *** 5963 olan BMW 3.20i Efficient Dynamic Sed tipindeki sıfır alınan aracı 970 km’de olması ve daha sonraki zamanlarda hasta yoğunluğumdan dolayı, uygun vaktim olmayacağı için 0-216-575***** numaralı telefonu arayarak servis randevusu aldım. Söz konusu aracı, 17.03.2017 tarihinde, saat 10:00'da, Barbaros Mahallesi Ihlamur Bulvarı No:*** Ataşehir İstanbul adresinde bulunan etkili servise getirdim.

Ancak burada bana aracın anahtarı okutulduktan sonra, servis zamanının tam gelmediği, ancak ortalama 2 ay sonra aracın motor yağının değiştirilmesi gerektiği ifade edildi. Bu değişimin nedenini sorduğum zaman, aracın 01.01.2017 tarihinde trafiğe çıktığı ancak yağın tarihi, aracın üretim zamanında olduğu için yağın değiştirilmesi gerektiği ve ücretsiz değiştirileceği ifade edildi. Bunun üzerine, bu değişimin, ilerde zamanım olmadığı için o anda değiştirilmesini ve bunun benim değil BMW’nin hatası olduğunu ve neden satış esnasında değişimin yapılmadığını ifade ettim.

Bunun üzerine, servis danışmanı, ücretsiz değişim yapılmasına onay alınması için e-mail çektiğini söyledi. Yaklaşık 1.5-2 saat bekledikten sonra e-maile cevap gelmemesi üzerine servisten ayrılma kararı aldım ve ayrılırken iş yoğunluğumun fazla olduğunu, boş beklediğimi ve şikayetçi olacağımı ifade ederek ayrıldım. Servisten ayrıldıktan 5 dakika sonra B*** hanım tarafından, telefonla aranarak onayın geldiği belirtildi ve ben de artık geri gelemeyeceğimi ve beni bekleyen hastalarımın olduğunu söyledim.

20.03.2017 tarihine istediğim saate, yeni servis randevusu verildi. Randevu günü saat 10:00'da aracı yeniden götürdüm ve aracın yağının değiştirileceği ve araç yıkamasının yapılacağı ve işlem bitince telefonla dönüş yapılacağı bildirildi. Yaklaşık 4 saat bekledikten sonra, telefon gelmemesi üzerine servise geri geldim ve servis danışmanına işlemin neden bitmediğini sordum. 10-15 dakika sonra aracım getirildi. Aracıma bindikten sonra aracın dış yıkama işleminin yapıldığını ancak iç temizliğinin gelişigüzel yapıldığını fark ettim.

Önceki kullandığım diğer marka araçlarının servis bakımından her zaman memnun kaldım. Diğer oto markalarının servislerinde, güzel bir iç temizlik yapıldıktan sonra aracın içine bir araç kokusu, bir kağıt peçete gibi firma amblemli küçük eşantiyonların konulduğunu ancak BMW gibi üst segment bir firmanın servisinde bunun olmamasını ise yadırgadım.

Honda, Toyota gibi firmalar vermiş oldukları servis hizmetinden sonra, kullanıcısına geri dönüş yapıp, memnuniyet derecesini değerlendiren bir anket yapmaktadır. Yaşamış olduğum bu olayın üzerinden yaklaşık 10 gün geçmesine rağmen BMW tarafından bana geri dönüş yapılmamıştır. BMW markasının böyle bir geri dönüşünün olmaması da bana ilginç geldi.

Sonuç olarak, aracın satış esnasında motor yağının yenilenmemesinin sonucu olarak, sadece yağının değiştirilmesi ve iyi olmayan bir araç temizliğinin yapılması için, randevulu olmama rağmen 2 günde, toplam 6.5 saat beklemek zorunda kaldım. Bundan dolayı, neden randevu aldığımızı hala anlayamadım.

Araç yeni olmasına rağmen, (ortalama 1010 km) hiç kimse tarafından araçtan memnun olup olmadığımız, arabayla ilgili bir sıkıntı, şikayet olup olmadığı bile sorulmadı ve bu yüzden yan ayna, silecek lastiği ile ilgili olan, aracı aldığımız tarihten itibaren de mevcut olan bu sıkıntıları kimseyle paylaşamadım. BMW gibi üst segment olan bir Alman firmasının etkili servisinde, görmüş olduğum bu hizmetten hiç memnun kalmadığımı belirtmek istiyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

BMW Logo BMW 27 Mart 2017 18:22

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler