29 Ağustos
#12515035

BMW Araçta Yangın Sorunu

24 Ağustos Cumartesi günü Ataşehir Novada civarında seyir halinde iken sabah 08:30 sularında BMW 116d 2015 model aracımın yanması vakasını yaşadım. Aracım yangın söndürücü ile söndürülmesi ardından itfaiye ve yol yardım ile Kosifler İçerenköy yetkili servise çekildi.


Cumartesi gününden bu yana aracımla ilgili maalesef sağlıklı bilgi akışı alamıyorum, kaskonun devre dışı bırakıldığını; konunun mekanik incelemeye- BMW ArGe departmanına iletildiğini paylaştılar. Bu bilgiyi almak için yüzlerce kez firmayı aradım, ofise gittim. Kosifler konunun distribütör ile ilgili olduğunu kendilerinin muhatap olmadığını iletiyor. Borusan Otomotiv Kosifler'den bilgi bekliyoruz diyor konuyu geçiştiriyor.İkame araç talebimi iletmeme rağmen Kosifler İkame araç da vermemektedir, sigorta dosyamı oluşturmamaktalar. 5 gündür konunun yakın takibini yapmaya çalışıyorum. Hasar uzmanı tarafından iletilen sözlü bilgi, üretim hatası kaynaklı yaşanan sorunun giderilmesi uzun süreceğidir. Borusan Otomotiv inceleme sürecinde yedek araç temini konusunu “garantisi biten araçlara İkame araç veremiyoruz” denilerek kapatıyor. Yaşanan olay sonrası okuduğumuz haberlerden öğrendiğimiz kronik sorun kaynaklı yurt dışında gereken tüm aksiyonlar alınarak araçlar gönüllü geri çağrılmış ve yangın tedbirleri alınmış fakat Türkiye'de konu bilinmiyor bile.


Firmaya aracın yanmış olması, özürlü olması, güvenirliliğini kaybetmesi nedenli aracın malzeme değişimi yerine araç değişiminin yapılmasını iletiyorum. Cevapsız ve ilgisiz kalıyorlar. Dava sürecine taşıdığımız konuyu aynı zamanda yurt dışındaki BMW şikayet alanlarına da taşıdım. Vip hizmet alacağımızı düşünerek ürün aldığımız BMW firmasının ve yetkili servisinin bu kadar amatör yaklaşımı gerçekten mağduriyet yaratmakta.

Umıt Umıt 7.981 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • BMW Temsilcisi29 Ağustos

    Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

Ziyaretçi Yorumları