BMW Aracım Kazada Airbag Açmadı!

Ferhat Ferhat08 Nisan 19:49

Sahibi olduğum 2016 model BMW 116d m Plus aracım birkaç gün önce gerçekleşmiş olan kazada airbag'lerini açmadı. Aracımın içinde omzumu ve kafamı yan direğe çarptım, şans eseri kazayı yaralanmadan atlattım. Kazada diğer araç benim olduğum taraftan vurarak kapıları ve sol direği eğmiştir. Bu derece kapıların açılmadığı ve iç direğin hasar aldığı kazada güvenlik sistemleri ve sağlamlığına güvenerek aldığım aracın bu derece güvensiz kalması benim ve aracı alacakların bir kez daha düşünmesi gerektiğini aklıma getirdi. 

Ayrıca bununla kalmayıp;İzmir'deki Özgörkey BMW servisi, aracımın Covid-19 salgını sebebiyle parça tedariğinden kaynaklı sorunlardan tamiratın süresini söyleyemeyeceklerini uzun süre serviste kalacağını belirttiler. Kasko -parça tedarik sürecine bakmaksızın-aracın sadece tamir süresi boyunca (maksimum 15 gün) ikame araç vermektedir. Servis bu süreçte bana yedek araç konusunda yardımcı olmayacaklarını belirtti. Son derece yüksek kalite algısı ile insanları yanıltıp onlardan tonla para alarak araç satan bir markanın hem ürünleri konusunda hem de hizmetleri konusunda bu kadar alt seviye kalması beni hayal kırıklığına uğrattı. Sorularıma bir cevap ve Sorunlarıma bir çözüm bulunmasını talep ediyorum. Gerekirse canımın tehlikeye girdiği bu durumu mahkemeye taşıyacağım.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Ferhat 16 Nisan 08:44

İnceleme başlattıklarını söylediler basmakalıp sözlerle ancak daha sonra hiçbir şekilde dönüş yapılmadı!

BMW Logo BMW 08 Nisan 19:54

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler