BMW 520 Turbo Arızası, Yolda Kaldı

Kerim Kerim11 Ağustos 14:45

2011 Model BMW 520 aracımı düzenli olarak BMW servislerinde bakımlarını yaptırıyorum. Kurban Bayramının 2. Günü ailemle birlikte seyahat ederken önce sürüş halinde ve hiçbir dış müdahale olmadan sunroof patladı. Kontrollü bir şekilde devam ederken bu defa motor tahrik gücü yetersiz şeklinde bir ikaz yazısı çıktı, bunun üzerine BMW yol yardım merkezini aradım, Turbo'da sorun olabileceğini ve bu şekilde yola devam edilmemesi gerektiğini belirttiler. Düzce'de ailemle birlikte ortada kaldım, neticede sadece 9 yaşında olan ve her yıl düzenli bakımları yetkili serviste yapılmasına rağmen BMW 520 bizi yolda bıraktı, sadece BMW 520 yolda bırakmadı, yol yardım servisi de tamamen yetersizdi. 

Araç çekim ücretli yapıldı, ikame araç talep ettiğimde ise bu karşılanmadı, gideceğimiz yere ücretli araç bulabileceklerini söylediler, buldukları araç piyasadaki ticari taksilerin 2 katı ücret talep etti. Ticari taksi ile yola devam etmek zorunda kaldık. Araçtaki sunroof ve turbo arızası için ise yaklaşık 34.000-tl talep edildi. Benden kaynaklanmayan ve tamamen mekanik arızası olan bu konuyu BMW'nin ücretsiz olarak onarması gerekirdi. Neticede 9 yıllık bir araçta mekanik arızası meydana gelmesi benim hatam değil BMW'nin kendi hatasıdır. 

Günün sonunda BMW'ye güvenerek ailemle birlikte seyahate çıkmış oldum ve BMW gibi bir araç bizi yolda bıraktı, üstelik yol yardım servisi diğer otomobil markalarının yarısı kadar bile hizmet sunamadı. Araçtaki mekanik arızaların garanti kapsamında yapılmayıp bizden talep edilmesi de başka bir konu. Bu konuyu BMW tüketici servisine mail olarak ilettiğimde bana yeni araç için reklam tanıtım filmi gönderdiler, adeta şaka gibi, size de komik gelmiyor mu?

 • - Görüntüleme
 • 3Yorum

Cevaplar

profile-icon Kerim 26 Ağustos 18:23

Sayın yetkili, BMW turbo arızası ile ilgili şikayetim konusunda tarafıma telefonla dönüş sağlandı. Şikayetim hakkında bir şey yapılamayacağı bildirildi. Talebinin olumsuz değerlendirildiği konusundaki cevabın mail olarak gönderilmesini istedim, ancak, hiçbir gerekçe olmadan, yazılı cevap veremiyoruz şeklinde cevap verildi. Kurumsal olarak tarafıma verilen cevabın arkasında iseniz mailime ve taleplerime yazılı (mail ile) cevap verilmesi gerekir. Üstelik bu şekilde talep etmeme rağmen "yanıtlarımızı yazılı olarak veremiyoruz maalesef" denilerek konunun kapatılması BMW gibi bir markaya yakışmıyor maalesef. Neticede internet mağazasında tekstil satışı yapmıyorsunuz, her biri en az 75.000 EUR'dan başlayan fiyatlarla ve dünya markası bir ürün satıyorsunuz. Talebime olumsuz dönülmesi başka bir konu ancak bunun tarafıma yazılı olarak bildirilmemesi kabul edilemez. Şikayetim var sitesine konuyu yazdığım zaman aynı gün içinde mail ile konu hakkında ilgilenileceği vb... Şeklinde mail ile dönüş yapıldı, talebimin olumsuz karşılandığı neden yazılı olarak bildirilmiyor. Üzülerek belirtmek isterim ki, bu durumu da ilgili kurumlara (Sanayi Ve Ticaret Bakanlığına, CİMER'e ve bu hususlara duyarlı tüketici dernek ve kuruluşlarına) bu yönü ile bir kez daha aktarmaktan başka çarem kalmadı. Sorunlara çözüm getirme konusundaki duyarsızlığınız maalesef BMW markasına yakışmadı, oluşan bu durumu Almanya'daki üretici firma ve lisansör bilmiş olsa bu tür olumsuzlukları asla müsaade etmeyecektir. Konunun tekrar değerlendirilmesini ve talebim hakkındaki cevaplarınızın mail olarak ([email protected]) adresime iletilmesini rica ederim. Saygılarımla, Av. Kerim Köroğlu

BMW Logo BMW 11 Ağustos 14:46

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Uğur 06 Eylül 23:08  

  Abi bence sende şaka yapıyorsun 9 senelik arabaya motor garantisi kim verir BMW ne yapsın bu konuda sıfır km araç alıp bu sorunu yaşamış olsan haklısında bu gördüğüm en saçma şikayet bir de avukatsın herhalde sende Tüketici Hakları sana hak verir mi hiç

  • 2Yorum
  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Yavuz 10 Eylül 00:08  

  Sırf arızayı bildiğim için söylüyorum değil 9 yıl 2 yılda bu arıza ile karşılaşanlar var ben aracımı seve seve incelemeniz için veririm örnekleri yollarda çok var resim video da atabilirm tabii ki başvuracak mahkemeye:) )

  np_image1 Ekli Görsel Var
  profile-icon Kerim 07 Eylül 22:22  

  Uğur Bey, BMW mekanik olarak en fazla 9 sene gider mi demek istiyorsun? 9 senede Turbo arızası veriyor ve yolda kalıyorsa, o zaman BMW 10 seneyi zor bulur diyebilir miyiz?

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler