BMW 320i Sportline 8 Ay (8 Bin Km) 3 Kez Yağ Değişimi Sorunu

İlkay İlkay29 Ağustos 2019 21:42

'Bugüne kadar yaşadıklarım! 1 - araç 4 Ocak'ta bakımları yaptırılarak alındı. 2 - aracı alırken üzerine basa basa sordum! Bu aracı Borusan’dan almamın sebebi, araçları alır ve satarken kontrolleri en ince şekilde yaptığı için, ayrıca garanti verdiği için. Gerçi satış danışmanı (T** bey) önceki gibi uzun yıllar vermiyor artık Borusan ama her araç için 3 ay ile 5000 km garantilidir. Ben bunu yazılı veriyor musunuz dediğimde hayır bu böyledir bütün araçları için. 3 - aracı alırken Samandıra kapanma durumu içerisindeydi.

Aracı 1 Ocak'ta teslim almam gerekirken 4 Ocak'ta aldım sebep ise servisin düzgün iş yapmadığını bunu satan arkadaş söyledi (abi aracı tekrar kontrol ettiriyor ve temizliğini yaptırıyorum demişti) bende acele olmasın temiz olsun dedim. Aracı 4 Ocak'ta aldım, biner binmez aracın temizliği "detaylı temizlik" iyi yapılmadığını bariz belli olarak gördüm çıkar çıkmaz yolda Samandıra Miu aradım durumu izah ettim mesafeden dolayı Avcılar'a yönlendirildim ve gerekli detaylı temizlik yapıldı. 4 - aracı Mart 6'da 1 litre yağ eklenmesi uyarısı verdi. Sordum soruşturdum normal mi değil mi diye BMW kullananlar normal olmadığını ve Borusan'a götürmemi söylediler. Fazlada km yapılmadı kötü kullanılmadı. Aradım durumu izah ettim bana randevu verdiler ve geldiğimde görüşeceğim kişinin adını verdiler. İlk geldiğimde kısa boylu bir arkadaş servis kapısının önündeydi masası, ben o zaman Türkiye’de olduğum için ben getirdim aracı. Arkadaş aracı servis bölümüne çekti kontrolleri yaptı ve koltuklardan da ses geliyordu (bunlar hepsi verilen garanti kapsamı içinde) aracı kaldırttı motora baktı yağ kaçağının olmadığını ustasında teyit alarak normal olduğunu söyledi.

Yağ ekleyelim daha uzun süre böyle hata vermez dedi ve tarafıma fatura çıkardı 2500 TL bende konuya hakim olmadığı için aracı yeni aldım ve 3 ay garanti verildiğini söyledim. Kabul etmediğimi söyledim T*** hanımla konuştum daha sonra bana bu seferlik böyle olsun gibi söz kullandı. Bende sizden değil ben verilen taahhüt kapsamında getirdim dedim uzatmadım çıktım. 5 - araç yine yağ eksiltti aradım tekrar aracı tekrar götürdük. Sağ olsun O*** beyi tanımam ama işini layığı ile yerine getiriyor gerek müşteri iletişimi gerek ilgi alakası ile kurumsal kimliğini harfiyen yerine getiriyor. Kısacası müşteri odaklı çalışıyor. Aracı kendisine götürdüğümüzde kontrolleri sonu aracın yağ kaçağının olduğunu, turboya su tankından kaçak olduğunu tarafımıza bildirdi. Çözüm için yağ kaçağını çözecek!

  • - Görüntüleme
  • 1Yorum

Cevaplar

BMW Logo BMW 29 Ağustos 2019 21:43

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Alper 18 Eylül 2019 23:09  

    İlkay bey sorun ile ilgili çözüme ulaştınız mı?

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler