sta-3-hoverOrtalama Çözüm

BMW 320i Ed Tahrik Arızası

Zinde Zinde14 Ağustos 15:12

2016 kasım ayında 0 km olarak aldığım BMW 320i ed aracımla henüz aracım 50000 km'de iken tahrik arızası yaşadım ve yolda kaldım. Tüm bakımları yetkili serviste yapılmış olan 3 yaşında ve 50000 km deki aracımın önce gaz kelebeğinde arıza olduğu bildirildi ve orijinali ile değiştirildi. Henüz araç tarafıma teslim edilemeden tekrar yolda kaldı. Tekrar servise çekildi ve bu sefer de bujilerden kaynaklanıyor denerek bujiler değiştirildi. Tekrar tarafıma teslim edildiği anda 3. Kez yolda kaldı. Evet yanlış okumuyorsunuz araç daha servisten bana teslim edilemeden 2 kez daha yolda kaldı. Son servise çekilişinde motor silindir kapağının değişmesi gerektiği ve bunun orijinal parçasının 45.000 TL olduğu bilgisi verildi. Araç daha 50000 km de ve 50000 TL masraf çıktı. İlginçtir ki bu sitede BMW ile ilgili şikayetlerin çoğunluğu bu arıza ile ilgili. Bütün araç forumlarında bu sorunun kronik bir problem olduğu konuşuluyor. 

BMW servisleri bile bunun bir kronik arıza olduğunu söylüyor ama BMW Borusan Oto ve BMW ag bu onarımları iyi niyet garantisi altında görmüyor. 7 sendir tüm araçlarını BMW den sıfır km alan ve severek BMW kullanan, bütün bakımlarında yetkili servise giden sadık bir BMW kullanıcısıyken artık kesinlikle diğer Premium markaları tercih edeceğim. Mağduriyetimin giderilmesini ve kronik olan bu problemlerin olması gerektiği şekilde yani ücretsiz bir biçimde giderilmesini talep ediyorum.

full-star full-star half-star empty-star empty-star
2.5/5

Cevaplar

profile-icon Zinde 3 hafta önce

Öztorun oto elinden geleni yaptı. Servis müdürü Murat beye teşekkür ederim. Fakat BMW Almanya ve Borusan Türkiye'nin böyle bir kronik sorunun çözülmesi için attıkları adımlar maalesef yetersiz kaldı.

BMW Logo BMW 14 Ağustos 15:12

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Ferhat 31 Ağustos 01:52  

    Benim aracımdada aynı arıza var silindir kapak değişimi deniyor kronik olduğu ispatlanmazsa hiçbir şey yapamayız

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler