BMW 318 İ Tahrik (Turbo) Arızası

Yusuf Yusuf06 Eylül 18:20

Aracım 2017 model BMW 318i Edition Sport Line. Trafiğe çıkış tarihi haziran 2018. Henüz 26binde. Balayına çıkarken önce sos sistem hatası verdi. Hemen 10 10 ile biten numarayı aradım beni bir uzmana bağladılar pili ile alakalı olabilir motorla alakalı bir sıkıntı yok dendi. Sonra Susurluk'ta ; "tahrik, sürüşe devam edilebilir. Tam tahrik gücü ile kullanım mümkün değil. Yetkili servisinize kontrol ettirin" hatasını verdi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Hemen sağa çektim ve yine 10 10 ile biten numarayı aradım. Yine bir uzmana bağlandım, sürüşe devam edilebilir diyorsa sorun yok servise gidin ama dedi. 

80-90 km'yi geçmeden (zaten geçemiyorsunuz) yoluma devam ettim. Tatilim boyunca İzmir-Bodrum-Muğla bütün servisler ile telefonda konuştum sürüşe devam edilebilir yazıyorsa sıkıntı yok sadece hız yapmayın dendi. İstanbul'a döndüğüm gibi eşim hemen aracı aldığımız Bostancı Kosifler'e götürdü ve bize turbo arızası olduğunu bizden kaynaklanmadığını ama 2 ay önce garantisi bittiği için çıkan 33 bin liralık masrafı bizim ödememiz gerektiğini söylediler. Tabii ki kabul etmedim. 

Çünkü 2 yıllık bir BMW henüz 26 bin km'de turbo arızası vermez, vermemesi lazım diye düşünüyorum. Bize iyi niyet yazışması yapacaklarını söylediler. Bize araç bile tahsis etmediler. 2 gün sonra, servis zamanını geçirdiğimiz için BMW bunu kabul etmemiş. (tüm bakım ve hizmetler Borusan ve Kosifler tarafından yapıldı). Ben aile avukatımıza konuyu bildirdim, ayıplı mal olarak dava açacağız. Ben Bostancı Kosifler'in BMW ile iyi niyet yazışması yaptığına inanmıyorum, çünkü BMW 2 yıllık aracının böyle bir arıza vereceğini kabul etmez müşterisini mağdur etmez diye düşünüyorum. Arkadaşımın 2016 model garantisi bitmiş r****r*****nın motorunu sıfırladılar ya ücretsiz kendi hataları olduğu için.

Biz aile olarak c - e - g serisi m****** kullandık, bunlardan sonra BMW ye binmek attan inip e****e binmekmiş çok net anlamış olduk. Çok sayıda elektronik arıza ve eksiği var. Ekleyeceğim fotolara bakın, bu fotoğraflar araç sıfır halde bana teslim edildiğinde şoför koltuğu tarafında vardı. Bin defa özür dilediler düzeltip verdiler kafama edeyim keşke iade etseydik aracı. Bakalım nasıl çözülecek sorun. Ben beş kuruş para ödemem ödemeyeceğim. Almanya ile bizzat kendim irtibata geçeceğim gerekirse.

Cevaplar

BMW Logo BMW 06 Eylül 18:21

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Hakan 17 Eylül 19:04  

  Aynı süreci ben yaşıyorum, tamamıyla top çeviriyorlar. Yıldırma politikası ben de dava açıyorum

 • profile-icon İlker 15 Eylül 21:43  

  BMW bu arıza hangi model ve yılda arabaları ise geri toplasın.

 • profile-icon Yavuz 09 Eylül 23:51  

  Tek çare dava açmak bilirkişi incelemesi ve karar benim araç 50 binde tahrik hatası verdi servisin huyunu bildiğim için iki senesi dolunca çıktım ama elbet ispatlarım hatanın BMW den kaynaklandığını

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Yusuf 10 Eylül 19:43  

  Henüz arayan soran yok, çözüm yok. BMW Almanya'ya şikayet maili attım.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler