BMW 2.18ı Turbo Arızası Ve Markanın İlgisizliği

Babür Babür14 Ekim 2019 12:16

2015 yılında "0" olarak satın aldığım 48V**** plakalı BMW 2.18i marka ve modelli aracımın bütün servisleri düzenli olarak BMW yetkili servislerinde yapılmıştır. Buna rağmen aracım henüz 50.400 km'de iken, ısıtma seviyesi arızası vermiş ve araç hemen yetkili Kosifler Bostancı servisine götürülmüştür. 10 gün herhangi bir ikame araç dahi verilmeden süren bekleyişten sonra, aracın turbosunun arızalandığı, bu kapsamda, turbonun, katalizörün ve sensörün değişmesi gerektiği ifade edilmiştir. Almanya'ya yazılan yazı neticesinde, parçaların değişim maliyetinin yalnızca %60'lik kısmının iyi niyet garantisi altında değiştirileceği, buna karşılık kalan maliyet ile işçilik ve hasar tespit ücretlerinin tarafımca karşılanması gerektiği ifade edilmiştir. Bu konuda, hem bu sitede hem de diğer internet sitelerinde yaptığım araştırma neticesinde, bu arızanın özellikle. 18i (1.5 benzinli motor) ve diğer BMW araçlarında kronik bir arıza olduğu, çok sayıda aracın benzer şikayetlere maruz kaldığı tarafımca tespit edilmiştir.

Avukatlık mesleğim dolayısıyla bu tarz şikayetleri sık sık dinleyen biri olarak, bu arızanın tamamı ile gizli ayıp niteliğinde üretim hatasından kaynaklandığının ve bu kapsamda hem üretici şirketin hem de satıcı şirketin sorumluluğu olduğunun bilincindeyim. Gizli ayıp halinde tüketicinin, ayıplı ürünü ücretsiz tamir ettirme talep hakkı olduğu gibi, ürünün ayıpsız bir çeşidi ile değiştirilmesini talep hakkı da bulunmaktadır.

Bu doğrultuda, aracımın üretimden kaynaklı gizli ayıp niteliğindeki arızasının öncelikli olarak %100 ücretsiz şekilde tamir edilmesini talep ediyor, aksi halde, aracın ücretsiz değişimi ve/veya uğradığım tüm zararların tazmini amacı ile her türlü cezai şikayet, hukuki dava ve tüm talep haklarımı kullanacağımı ihtar ederim.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
  • 1Yorum

Cevaplar

profile-icon Babür 14 Ekim 2019 22:02

Telefonla arayarak ilgili birime aktarılmış diyorlar, hangi birim ilgili diye soruyorum “1 dk” deyip cevap veremiyorlar. Bu ilgilenmek değil. Kesinlikle sorunum çözülmedi. Bir önceki aramanızdan da hala ilgili birim dönüş yapmadı. Yazık bu kadar büyük markaya.

BMW Logo BMW 14 Ekim 2019 12:16

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Mehmet 03 Nisan 13:55  

    Yazdığınız yazıyı okudum bu olaydan herhangi bir sonuç aldınızmı

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler