22 Mayıs
#12011206

BMW 218 Alt Takımdan Gelen Ses!

2014 Model 218'i Active Tourer aracımda 2 yıl sonra kasislerden geçerken alt takımdan sesler gelmeye başladı. Aracımı Özgörkey'e götürdüm ama herhangi bir ses gelmedi. 1 yıl sonra aynı sesler yine başladı. Denemelerim sonucu seslerin soğuk havalarda araç yeterince ısınmadan olduğu fark ettim. Tekrar Özgörkey'e gittim durumu anlattım. Hava soğuk olduğu için sürüş esnasında bu defa sesi duydular, sorun olan parçanın resmini çektiler. Sonrasında uzun süre beni arayan olmadı, ancak ben ısrarla arayınca yanıt alabildim. Sorun alt takımdaki lastik burçlardaydı. Özgörkey bana, arabamın garantisinin bittiğini, araçta herhangi bir opsiyon olmadığını, istersem parçaları ücretini ödeyerek değişebileceğini söylediler. Ben sorunu Borusan'a iletecektiniz ilettiniz mi diyorum, ısrarla yapmazlar arabanızın garantisi bitmiş dediler. Israrım üzerine Borusan'a yazdıklarını ve aranacağımı söylediler ama ne arayan var ne soran. Ben kendim Borusan'a yazdım, 1 ayı geçti yine bir ses yok. Yani anlayacağınız 2 yıldır sorunumu çözemedim. Araç bu arada 20 binden 40 bine geldi.


Bana göre eğer lastik burçlar 2 yılda ses çıkarıyorsa malzeme kalitesinde bir sorun var demektir, yani bunun kullanım hatasıyla bir alakası olamaz. Ankara da aynı model araçla aynı sorunu yaşayan arkadaşımın sorununu çözmüşler, yani garantisi bittiği halde Almanya ile yazışarak bu burçları değiştirmişler. Özgörkey'e bunu da söyledim, ama onlar hala araçta bir opsiyon yok... Tan başka bir yanıt vermiyorlar, ilgi alaka sıfır yani! Her usta bu problemin malzeme kalitesinden olduğunu bilir. Tüm yapacakları, Almanya ile yazışıp bu durumu bildirmeleri, eğer oradan da olumsuz yanıt gelirse yapacak bir şey yok ama o kadarını bile yapmaya üşeniyorlar, başlarından savıyorlar... Borusan'daki sevgili arkadaşlar, bana bu sorunum ile ilgili lütfen biraz ilgi gösterin. Sizden yanıt gelmezse ben kendim BMW Almanya'ya yazacağım.

Turgay Turgay 5.037 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • BMW Temsilcisi22 Mayıs

    Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

Ziyaretçi Yorumları