BMW 2013 Model F30 316ı Sorun Üstüne Sorun Çıkardı

Taha Taha08 Ağustos 2019 03:50

F30 316i araç sahibiyim. Araç Türkiye plaka olup Kıbrıs'ta kullanmaktayım. Sakarya'dan mersine gemiye yüklemeye giderken ilk bomba araba yolda istop etti kenara çektim rölantide titremeye başladı sorun turbo üflemeye başladı turbo komple Kıbrıs'ta revizyon oldu. Daha sonra sol arka teker rulman sorun yaşadım oda değişti. Sağ ve sol far bir anda LED'leri kesti LED beyinleri İstanbul'dan sipariş ile Kıbrıs'a geldi değişti. Sol far bir daha LED kesti halen LED'i kesik kullanmaktayım.

Daha sonra arabanın krank kasnağı bozuldu krank kasnağı şanzıman yağ borularına çarparak boruları patlattı şanzıman yağı komple boşaldı araba vites atmıyordu bu da değişti. Daha sonra arabayı Türkiye'ye adam akıllı tamire getirmeye kalktım araba Mersin'e çıkacağı gün fark ettim ki şanzıman yağ soğutucusu patlamış şanzıman yağıyla radyatör suyunu karıştırmış sorun erkenden tespit edildiği için şanzımanı kurtardık. Şanzumana su kaçmasıyla beraber belli bir süre kullanılınca şanzıman komple revizyon olması gerekiyormuş. Servisin hatası yüzünden şanzıman yağı tam olarak temizlenemediğinden dolayı tekrardan yola çıktım bir baktım araba herhangi bir uyarı vermeden çekişten düştü kenara çektim araba marş almıyordu.

Mersin'de özel BMW servisinde arabanın contası tamir olurken yağ yakma sorunundan dolayı (turbo patladıktan sonra olan sorun) piston ve segmanlarda değişti. Bunca şeye Okey dedim bu arada 0 alınan amortisörler 6 ayda falan tekrar patladı vs. bunlara hiç girmiyorum. Aracın elektrikli su pompası vs. bir dünya şey değişti daha sonra direksiyonda bir anda durup dururken boşluk oluştu servise gittim direksiyon kutun arızalı dendi ve halende bu şekilde. Araç babamdayken işten eve evden işe giden bir araç idi 8 ayda toplam 10 bin km'ye yakın yol yaptım ve yaklaşık bana 30 milyara mal oldu BMW ile 10 bin km gezmek 40 milyar ise böyle bir kataloğa yazınız lütfen.

Bugün bir kronik arızası olarak motor yağ tapaları yağ bıraktı onu da bayram sonrasına bıraktım. Araba şu an 114 binde tarafıma teslim alınıp şu an araba 122 binde. Conta yakması turbo patlamasından sonra arabanın piston gitmesi şanzıman yağ soğutucusu patlaması vs. gibi durumlar bu arabanın kroniği ise niye bu kadar bol kronik bir arabayı araba yaptık diye piyasaya sürdünüz? Daha 150 bine gelmemiş bir araç için komik olaylar 2013 model arabaya biniyoruz araba sadece 2 sanayi arası (ortalama 2 hafta falan) düzgün çalışıyor. Bu arabalara 150 bine kadar garanti verilmeli yoksa müşterilerinizi kaybedecek.

  • - Görüntüleme
  • 1Yorum

Cevaplar

BMW Logo BMW 08 Ağustos 2019 07:46

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Erdem 15 Mayıs 09:14  

    Bende 316 aldım pişmanım Fransızlara motor yaptırırlarsa öyle olur

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler