Toplam çözüm sayısı
..
BMW ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

BMW   2. El Motor Pişmanlığı!

17.350görüntüleme
Fatih
Fatih 16 Kasım 2019 16:47

Birçok motor kullanmış biri olarak. Y*** motorumu satmadan K1600 gt almaya karar verdim. İnternette birçok motor olmasına rağmen Antalya'da motosiklet sürüş eğitmeni bir arkadaşın tavsiyesi ile BMW güvencesi düşüncesiyle distribütörü olan Borusan Oto'daki motoru satış temsilcisi arkadaşın telefon konuşmasındaki bilgilendirmesi ile motoru görmeden parasını ödedim. Motorun yeni bakım yapıldığını, düşük kilometreli olduğunu, motoru bildiklerini eski kullanıcısının motoru yormadan bindiğini söyledi. Bende hafta başı gibi uçak biletimi alıp İstanbul'a abim ile gittim. Bütün sıkıntılar bundan sonra başladı. İstanbul'a geldikten sonra satış için gittiğim noterde normalden 2 kat fiyat vermeme rağmen hiçbir hizmet alamadım. Noterdeki sıkıntıları uzatmamak için yazmıyorum. İstanbul kalabalık bir şehir. İstinye'deki satış danışmanı arkadaş ile görüştüğüm için motorun orada olduğunu düşünürken, motorun Avcılarda olduğunu öğrendim. Büyük bir koşuşturmanın sonunda Avcılar şubesine mesai bitimine ancak yetişebildim. Hedefimiz motoru alıp akşam yola çıkmaktı. Motorun yanına gittik motorun aküsü zayıflamış yeni şarj olmuş, benzini bitmiş benzin istasyonuna zor yetişir diyorlar, bana motoru anlatın diyorum biz de pek bilmiyoruz diyorlar.

Neyse yola çıktık. Geç kalınca biraz dinlenip yola çıkalım diye karar verdik. Gece 2 gibi yola bir çıktık bakımı yeni yapılmış bir motorun yağ ve servis ışığı yandı. O saatte kimseyi arayıp bilgi alamayacağımız için biraz yağ ekleyip yavaşça yola devam ettik. Ertesi gün satış danışmanı arkadaşla konuşmamızda bakımı yapıldı fakat 1 yıldır kullanılmadığı için bakım zamanı geldi ve bunu karşılayabiliriz dedi. Dedi fakat Borusan’ın işleyişi o kadar yavaş ki bir ay sürdü ve tamam dediler ve Antalya'daki Kosifler Oto ®'ya git dediler. Kosifler'den randevu aldım ve gittim fakat arkadaşların bilgisi yokmuş. Telefonla görüştürdüm tamam dediler başladılar fakat Borusan’dan yazılı bir evrak veya mail istediler. Benim motorun bakımı bitti öğleye doğru fakat Borusan’daki arkadaşların yüzünden 4 saat Kosifler'de Borusan’daki arkadaşların işi çözmesini bekledim. Yine halledemediler müşteri hizmetlerine zor bela ulaştım da hallettiler. Bir de motor bakım için sökülünce bir baktım gri diye aldığım motor beyazmış. Ruhsatta bile gri yazıyor. Satış temsilcisi arkadaşa soruyorum bu beyazmış diye, ben söyledim diyor. İnternet ilanında yazmıyor, bize söylese böylesine büyük bir detay atlanır mı? Ben bu renk motor istediğim için çoğu ilana bakmadım bile.

BMW Logo
BMW16 Kasım 2019 16:48

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler