BMW 118i Turbo Motor Arızası!

Serkan Serkan04 Eylül 15:44

2015 model BMW 118i sahibiyim. Aracımın bütün bakımlarını Borusan tarafından yetkilendirilmiş servislerde yaptırdım. BMW kullanıcısı bilir araç bakımı 12k gösterir ama ne zaman bakıma gideceğine araç kendi karar verir. Bende aracın söylediği tarihlere hep uymaya çalıştım. Hatta bir tatilimde beklenenden çok erken bakıma götürmemi istediği için bodrumdaki yetkili Borusan servisinde bile bakımımı yaptırdım tatili mi bölüp. Sadece son servis bakımımı pandemi dolayısıyla geciktirmek zorunda kaldım. 

Yetkili servis takıntılısı olduğum için, aracımın cam filmlerini bile 2 katı para vermeyi göze alıp yine Borusan'da yaptırmaya karar verdim. Pandemi döneminde iki farklı günde aracımı servise bırakmak istemediğim için iki işlemde bir günde tamamlansın dediğim için servise normalde getirmem gereken zamandan 1300 km daha geç götürmek zorunda kaldım. 

Gelelim asıl duruma, aracım kurban bayramı dönüşü (2020 ağustos) aile ziyaretinden dönerken şehirler arası yolda tahrik hatası verdi. Kısa süre sonra hata kendiliğinden gitti. Bayram dönüşü hemen aracımı servise götürmek istedim (servis km'si 200 km geçmişti), aynı zamanda da cam filmi yaptırmak istedim. Randevumu aldım ve gittim, servis görevlisine hatadan bahsettim. Servis yetkilisi "abi bu arabalarda hata kalıcı değilse merak etmeyin hiçbir sıkıntı çıkmaz, gönlünüz rahat olsun demesi üzerine cam filmi ve bakımın aynı gün yapılabileceği bir güne randevuyu kaydırmasını istedim. 

Ardından 8 gün sonra tekrar servise geldim. Aracımı bıraktım. Öğleden sonra bir telefonla aracımın turbosunda bir arıza olduğunu, bu arızanın turbo wastegate klapesinin sürekli açık kalmasından kaynaklandığını ilettiler. Ücret olarak yaklaşık 26k lik bir tutar karşılığında turbo ünitesinin değişeceğini ilettiler. İyi niyet garantisi kapsamında değiştirilmesini istedim. Bunun için talepte bulundular, sonuç dönene kadar aracımı rehin aldılar ve ikame araç falan vermediler.

Sonuç döndü, son bakımı 1300 km geçirdiğim için talebimi tamamen reddetmişler. Yorumu ben okuyuculara bırakıyorum ve ekliyorum BMW çok güzel bir araç ama Borusan yüzünden bu ülkede asla BMW alınmaz. Benim acaba hangi bakımımın gecikmesi ve kötü yapılması veya ne tür bir kullanımım elektronik bir parçada bozulmaya sebep olabilir! Hiçbir artısı olmadığı gibi götürüsü var.

Cevaplar

profile-icon Serkan 4 gün önce

Merhabalar, Ankara'da gezmedik yer bırakmadım. Ve sonunda sorunum çözüldü. Borusan Oto Balgat şubesinde yakıt depo havalındırma valfi değişti ve Ankara Ağaçlı BMW servisinin bozuk dediği turbobum sapa sağlam olduğu ortaya çıktı! Ağaçlı ya inansaydım 40 bin Türk lirası param boşuna gidecekti. Lütfen bu yerden yetkilendirilmiş BMW servisi statüsünü alın. Borusan Oto Balgat şubesinde çalışan servis danışmanı Gökhan Murat Yurtseven beyefendiye ayrıca teşekkür ederim. Sayesinde Borusan'a olan güvenim tekrar gelmiş oldu. Umarım böyle çözüm odaklı çalışanlarınızı ödüllendirirsiniz.

profile-icon Serkan 04 Eylül 16:07

Merhabalar, İletişim merkezi olarak gönderdiğiniz telefon numarası üzerinden de yaşadığım bu büyük mağduriyeti ilettim sizlere. Bir geri dönüş falan alamadım. Bir haftadan fazla olmuştur. Hatta Twitter'dan falanda yazdım bu durumu. Oradan da iletişime geçtiniz güya :) Fire and Forget diyorlar bizim meslekte bu yaklaşımınıza :) Borusan'a ve yetkilendirdiği servislere harcadığım bütün miktarları faturasıyla da paylaşacağım burada. İyi günler.

BMW Logo BMW 04 Eylül 15:45

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Hakan 17 Eylül 19:01  

  Bizim tek suçumuz BMW yi sevmemiz fakat Borurasan dan BMW almamız...

 • profile-icon Saygın 08 Eylül 18:19  

  Serkan abi aynı sorundan muzdaripim. Lütfen bana ulaşır misin Instagram hesabiman. @saygintufan

 • profile-icon Saygın 08 Eylül 18:17  

  Merhabalar serkan abi, aynı sorundan muzdaripim tamamen. Rica etsem İstanbul çevresindeysen bana Instagram hesabımdan ulaşabilirsen çok mutlu olurum. Saygilarimi sunuyorum. Instagram adresim: @saygintufan

  • 2Yorum
  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Serkan 09 Eylül 09:46  

  Aracı götüremedim dün. Fakat ilk bulgusu adamın "karışım sorun" olduğu (hava-yakıt karışımı) yönündeydi. Bununla beraber bir depo benzinle 400 km falan gitmeye başladım. Yakıt tüketimin 2.5 litre arttı şehir içinde. Sanırım Borusan'ın turbo teşhisi y

  profile-icon Serkan 09 Eylül 09:42  

  Selamlar Saygın Hocam, Ankara'da yaşıyorum bu sorunu, burada oto sanayide yetkili olmayan bir yere gösterdim aracımı, sorunun turboyla çok alakası olmadığını söyledi:) Dün hatta tam detaylı araştırma ve tamirat işi için götürecektim. Aksilik oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler