BMW 1.18i Turbo Değişimi!

Mehmet Mehmet04 Eylül 15:58

1.18i One Edition paket aracımı 2016 yılında Borusan Dolmabahçe İstanbul'dan satın aldım. 84.000 km'de olan aracımın tüm bakımlarını kışlık, yazlık lastik değişimlerini dahi Borusan İstinye ve Borusan Otomol Merter'de yaptırdım. Yaklaşık 2 hafta önce ekran 'tahrik sürüş mümkün servise kontrol ettirin' uyarısı verdi. Tabi yine yetkili servis olan Otomol Merter'e aracımı bıraktım. Yapılan inceleme sonrası tarafıma 'karşılaşabileceğimiz en kötü senaryo olan turbo arızası olduğunu ve değişiminin gerektiğini, 34.000 TL değişim ücreti olduğu, bu arızanın hiçbir şekilde kullanıcı kaynaklı olmadığı' bildirildi. Açıkçası bu miktarda bir arıza ve ücreti beklemiyordum. Ben de aracımı özel bir serviste 'turbo revizyonu' yaptırarak çok çok daha uygun bir fiyata tamir ettirdim. İlk aracı aldığım yılda aynı ücret ile 2 adet farklı bir marka araç alabilecekken BMW markasını tercih etmemin sebebi kalite, Konfor ve güvenlikti. Bu kalitede aldığımı düşündüğüm aracımın 4. Yılı 84.000. Km de durduk yere bu denli bir arıza vermesi bundan sonra benim ve tüm çevremin alacağı araçlarda BMW markasını ciddi anlamda sorgulamamıza sebep olmuştur. Şu an aracımı sorunsuz kullanıyorum ancak araba fiyatlarının orantısız bir şekilde arttığı bu günlerde aynı sorun tekrar eder mi, bu denli başka bir arıza çıkar mı açıkçası tedirginlik içerisindeyim.

Cevaplar

profile-icon Mehmet 11 Eylül 13:44

7. Gün oldu ve hala geri dönüş yapan yok...

BMW Logo BMW 04 Eylül 16:00

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Ümit 1 hafta önce  

  Maslak sanayiye git 2 bine yaparlar valfi değişecek

 • profile-icon Mehmet 11 Eylül 13:43  

  7. Gün oldu hala geri dönüş yapan yok...

 • profile-icon Yavuz 09 Eylül 23:57  

  Turboyu kaça yaptırdınız ne gibi arızası cıktı bana turboya bağlı olan elektronik kartta dediler ama şüpheliyim...

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Mehmet 11 Eylül 13:47  

  4.250 TL masrafı oldu. İnanın tam hatırlamıyorum ama turbo ana parçası tamir gördü ve onun hemen önündeki siyah konik parça değişti.

 • profile-icon Alp 09 Eylül 17:45  

  Turboyu nerede tamir ettirdiniz

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Mehmet 11 Eylül 13:47  

  Vizyon servis Merter

 • profile-icon Şakir 08 Eylül 20:01  

  Tahrik hatası turbofan kaynaklı. İyi bir turbocuya götür.

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Mehmet 11 Eylül 13:48  

  Teşekkürler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler