BMW 1.18i Enjektör Sorunu Ve Yetkili Servis Kalitesizliği

Onur Onur04 Ağustos 20:06

2016 eylül trafiğe çıkışlı, 38000 km'de 1.18i sahibiyim. Aracımın son bakımı 1 ay önce Maslak Evo'da, önceki bakımları ise Borusan İstinye'de yapıldı. 2 Ağustos günü Antalya'dan İstanbul'a dönerken aracımın rölantide normalden fazla titrediğini, hatta motorun teklediğini fark ettim ama herhangi bir ikaz yoktu. Aracımda performans kaybı veya normal hızlarda giderken herhangi bir problem yoktu. Yeni benzin aldığım için bundan kaynaklı olabileceğini düşündüm. 

İstanbul'a vardığımda (FSM Köprüsü girişinde) trafikte dur-kalk yaparken motor ikaz ışığı yandı, 5-10 dakika sonra ise ışık yanıp sönmeye başladı ve aracım uyarı vererek düşük güç moduna geçti. 50 km/h hızı geçmeden aracı Maslak Evo BMW yetkili servisinin önüne kadar sürüp buraya park ettim. 4 Ağustos günü sabah servise gelip durumu anlattım, bana öğlene kadar dönüş yapacaklarını söylediler. Öğlen beni arayıp aracımın silindir kapağını dahi söktüklerini, herhangi mekanik bir sıkıntı olmadığını, probleminin muhtemelen benzin kaynaklı olduğunu, depoyu boşaltıp yeni benzin doldurursak zamanla temizlenip düzeleceğini, söktükleri motoru toplayınca beni arayacaklarını ve aracımı gidip teslim alabileceğimi söylediler. 1-2 saat sonra tekrar aradılar ve "aracınızda hala titreme problemi var, bu şekilde almak istediğinize emin misiniz" diye sordular.

 BMW yetkili servisinin bana bunu sorması çok mantıksız gelse de sakince "siz ne önerirsiniz, ne yapmalıyım" diye sordum. "Biz biraz daha kontrol edelim" dediler ve tamam dedim. Birkaç saat sonra dönüş olmayınca arayıp durumu sordum. Arkadaşların hala testler yaptıklarını, problemi tespit etmeye çalıştıklarını söylediler. 17:15 gibi işten çıkıp Evo'ya gittim ve son durumu sordum. Aracımın yakıt enjektörlerinde bir problem olduğunu, kalitesiz benzin yüzünden böyle bir durumun yaşandığını daha önce görmediklerini söylediler ve 7900 TL karşılığında parça değişimi yapmayı, garantiden karşılanmasının mümkün olmadığını söylediler. 

Gün içerisinde konuşmalarımız sırasında sürekli fikir değiştirip bana hiç güven vermedikleri için parça değişimini reddettim. Yarın (5 Ağustos) arabayı teslim edebileceklerini ve benden en az 600 TL servis (? ) ücreti alacaklarını söylediler. 1 ay önce bakımı yapılmış, bujileri değiştirilmiş, henüz 4 senelik bir BMW'nin bu şekilde arızalanmasını anlayamadım. BMW gibi bir markanın yetkili servisinin bu kadar kalitesiz hizmet vermesini hiç anlayamadım. En azından parçayı ücretsiz değiştirmeleri gerektiğini düşünüyorum.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 2Yorum
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

BMW Logo BMW 04 Ağustos 20:06

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Filiz 14 Ağustos 22:52  

  Benim aracımda 2016 118i birkaç gün önce sürüş halindeyken araçta titreme, tekleme ve güç kaybı oldu. Bu arızanın kronik bir arıza olduğu söyleniyor. Aracım şu anda BMW serviste. Umarım önemli bir maliyet çıkmaz.

  • 1Destekçi
 • profile-icon Onur 05 Ağustos 13:43  

  Bugün arabayı gidip aldım. 850 TL servis ücreti aldılar. Tekleme problemi daha da kötü durumda. Garajıma park ettim ve duruyor. Arabadan da markadan da soğumuş durumdayım gerçekten ne yapmalıyım bilmiyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler