sta-1-hoverYetersiz Çözüm

BMW 1.18 İ 3 Silindir Motor Turbo Değişim Saçmalığı

Tolga Tolga29 Temmuz 2019 20:34

27.06.2019 tarihinde Borusan çıkışlı Üsküdar’da bir galeriden BMW 1.18 i 2016 model 35 bin kilometrede araç satın aldım. Araçta hiçbir sorun yokken 2 gün sonrasında tahrik uyarısı verdi.

Borusan yetkili servisine bıraktım ve tam 21 gün boyunca garantiden onay almak için bekletildi. Aracın önceki sahibinin bakımlarının sonuncusunu özel serviste yaptırdığı için garanti kapsamına girmiyor denildi ve ben aracı satın alırken yetkili servis bakımlı denildiği için almıştım. 25 bin lira küsur fatura çıkarttılar bana turbo değişimi için. Bu nasıl bir markadır ki kendi ürettiği hatalı 3 silindir motorlu aracın kronik hastalığının turbo olduğunu bildiği halde bunu kullanıcıya yükleyebilir.

Bir de iyi niyet garantisi diye bir saçmalık var tamam siz 25 bin ₺ vermeyin de 18 bin ₺ verin diyebiliyorlarmış, o bile denk gelmedi bize. 35 bin km'deki araçta ne olmuş olabilir de turbo arızası verir benim gibi onlarca mağdur insan var. Alt klasmanınız olan Volkswagen marka araç firması bile şanzımanın da hata olduğunu bildiğinden sebep 6 sene şanzıman garantisi veriyor. Bundan dolayı artık çevremde ve sosyal medyada her imkanda markanızı kötülemek için elimden geleni yapacağım.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

profile-icon Tolga 05 Ağustos 2019 16:56

Aracımı özel bir servise götürdüm ve turbonun üzerindeki bir parçanın yerinden çıktığı için arıza verdiğini söylediler durumumu çok güzel bir şekilde çözdüler ufak bir miktar işçilik parası istediler sadece helal hoş olsun. Ama yetkili BMW servislerine verilen her para kuruşuna kadar haram olsun çünkü değişmesi gerekmeyen bir parçanın faturası 26 bin lira olarak çıkarılıyosa bu vicdansızlıktan başka bir şey değil. Aracımı satışa çıkarttım bir daha görüşmemek üzere BMW!

BMW Logo BMW 30 Temmuz 2019 08:29

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler