sta-1-hoverYetersiz Çözüm

BMW 116ı Sağ Arka LED Stop Lambasının Kısık Yanması Kronik Sorunu!

Sercan Sercan1 yıl önce

2012 model F20 kasa 116i Urban paket aracım henüz 33.000 km’de ve hiçbir kazası darbesi yoktur. Ancak neredeyse tüm 1 serilerinin başına gelen sağ arka LED stop lambasının kısık yanması vakası başıma gelmiştir.

Bildiğiniz üzere bu kısıklık sorununun kronik bir sorun olduğunu tüm kamuoyu bilmektedir. BMW gibi bir markanın böyle bir sorunu müşterisini zor duruma düşürmeyecek şekilde halledeceğine inanıyorum. Henüz servise gitmedim ancak serviste bu sorunu ücretsiz halletmediklerini duydum.

Böyle bir durum olur ise Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuruyor olacağım. Kronik bir lamba olayını BMW ücret almadan halletmelidir, kullanıcı hatası değildir. Bu sorunun halledilmesi için dönüşünüzü bekliyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Sercan 1 yıl önce

Hala cevap yok. Kaç ay geçti ayıp ayıp bir de BMW olacaksınız! Yakışıyor mu Dacia bile daha ilgili sizin müşteri hizmetlerinizden! İnsan bi olumlu ya da olumsuz döner ya!

profile-icon Sercan 1 yıl önce

1 ay oldu hala yanıt yok. BMW müşterisini yarı yolda bırakmaz diye düşünmemek lazım görüldüğü üzere bırakıyor. Almanya ile yazışma 1 ay sürer mi? Tenezzül edipte bi dönüş bile yapmadılar. Ekte diğer şikayetleri resim olarak paylaşıyorum bir bakın eklediğim resimlere. Bu sitede sağ stop diye yazınca kaç kişinin aynı derdi olduğu çıkıyor. BMW yetkilileri buna “kronik değil” diyorlar:) herkesin mi sağ arka stop lambası kısılıyor. Neden hiç sol olmuyor? Beni Almanya’yla direkt olarak yazışmaya mecbur bıraktınız. BMW ag ile bizzat yazışacağım. Sizin dönüş yapmadığınızı da özellikle belirteceğim. Bu işten olumlu sonuç alana kadar bu işin peşini bırakmayacağım bunu böyle bilin.

np_image4 Ekli Görsel Var
profile-icon Sercan 1 yıl önce

Aradılar Kosifler Oto Bostancı’ya yönlendirdiler. Yetkili kişiyle görüştüğümde aracın model yılını bahane edip durdu. Bu sıkıntının tüm 116’larda olduğunu, hem sikayetvar sitesinde hem de diğer internet sitelerinde bu şikayeti bir çok insanın dile getirdiğini ve hep “sağ” arka ledin kısık yanmasını hatırlattım. Neden sol değil de herkesin sağ? Bu kronik değil de nedir? Kullanıcı hatası ya da eskimeden olsa sol da olur sağ da olur ama herkes sağ’dan şikayetçi. Burada size sayfalarca şikayet bulabilirim. BMW AG’yle konuşucaklarını ama bir sonuç çıkacağını zannetmediklerini söylediler. Sonuç çıkmazsa ben Alman Lisesi mezunuyum gerekirse bizzat ben konuşup BMW Türkiye’yi şikayet edeceğim. Bu konuyu Tüketici Hakem Heyeti'ne de taşıyacağımı tarafınıza bildiririm. 270 euro + KDV gibi bir ücreti sizin fabrikasyon hatanız yüzünden ödemeyeceğim. Sizden gelecek cevaba göre aksiyon alacağımı bilmenizi isterim.

BMW Logo BMW 1 yıl önce

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler