BMW 116d Klimayı Açınca Kayış Sesi Gelmesi

Mehmet Mehmet11 Şubat 17:27

2015 yılında İzmit öztorun otodan sıfır kilometre BMW 116d araç aldım. aracımın 5 sene boyunca tüm bakımlarını yetkili servis öztorun otoda yaptırdım, ayrıca kasko poliçelerimi de aynı yetkili serviste yaptırdım. 17 ocak 2020 tarihinde son yaptırdığım servis bakımı için yetkili servise gittiğimde bir yıldan fazladır yaşadığım klimayı açınca duyulan kayış sesi ile ilgili servis danışmanına konuyu ilettim hazır aracı bırakmışken bu probleminde bakılmasını istedim, yetkili çalışan bu sesi duyabilmemiz için aracın serviste kalması gerektiği bilgisini verince bende aracımı 2 gün onlara bıraktım. 

Sonrasında gerçekten problemin tespit edildiğini ve videosunun çekildiğini ilk olarak Borusan’a mail atılacağını oradan da BMW Almanya'ya konunun iletilip iyi niyet garantisi talep edilerek konunun çözüme ulaştırılmak için talep yapılacağı söylendi. Bende konuyu internette Forum sitelerinde ve bu şikayet var sitesinde araştırdığımda aslında problemin kronik bir sorun olduğunu ve YouTube.com içerisinde aynı sorundan şikayet eden BMW sahipleri olduğunu gördüm, o an yaşadığım sorunun kronik olduğunu fark ettim. 

3 gün sonra tarafıma yapılan geri dönüşte talebin BMW tarafından reddedildiği hiçbir masrafın karşılanmayacağı iletildi. Bende tekrar konuyu 22 ocak 2020 tarihinde Borusan müşteri hizmetlerini arayarak mağduriyet yaşadığımı ve mağduriyetimin giderilmesi için yardımcı olunması ile ilgili kayıt açtırdım. Bugün tekrar iletişim merkezini arayarak başvuru neticemi sorduğumda bana olumsuz olduğu iletildi. Ortada bir mağduriyet var ve kimse çözüm için yanaşmamaktadır. BMW Markasını Premium görüp araç almak ile hata yapmışım. Ben bu ücreti ödemeden iyi niyet garantisi ile sorunun çözüme kavuşturulmasını talep ediyorum. İyi niyet garantisi diye bir şey var ise 5 senedir yetkili servis dışında bir yere aracımı götürmeyen ben bunu hak ettiğimi düşünüyorum.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 2Yorum

Cevaplar

profile-icon Mehmet 26 Mayıs 13:40

Sayın BMW Türkiye ve Borusan yetkilileri yaşanan olumsuzluk ile alakalı bir cevap bir çözüm tarafıma sunulmamıştır.

BMW Logo BMW 11 Şubat 17:28

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

BMW Logo BMW 11 Şubat 17:28

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Emin 20 Şubat 15:53  

  Aynı arıza aracımı aldığımdan beri 2 kez başıma geldi. Ancak garantisi devam ettiği için kayış değişimi yaptılar. Garantisini uzattım 5 sene yaptım. Bitene kadar sıkıntı olmaz sanırım. Gerçekten kronik.

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Mustafa 08 Haziran 12:04  

  Merhaba. Ben özel serviste taktıracağım kayisi. Hangi marka kayış takiyorlar. Bilginiz var mi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler