110.000km De Bmw Markası İçin Motorun Değişmesi Normal Mi Görünüyor?

Hakan Hakan10 Eylül 19:27

Merhaba, 2016 mayıs ayında Borusan İstinye'den 320ied benzinli model araç satın aldım. Aldığım günden beri tek kullanıcı olarak, tüm servis bakımlarını yetkili servislerde gününü geçirmeden yaptım. Aracın verdiği en ufak ikazda dahi servise götürerek kontrol ettirdim. Bu araçta şimdiye kadar hiçbir şekilde motor suyu hararet ile ilgili bir ikaz vermedi, ancak araç 110.000km de iken motor suyu seviyesi azaldı diye ikaz verdi. Hemen servise başvurdum, conta, bağlantı yerlerinden diyerek kısmi tamir yaptılar. Birkaç ay sonra aynı ikaz tekrar etti, bu sefer hazne, boru vs. Değişimi yapıldı. Ve en son aracım 123.000km de iken tekrar su seviyesi ikazı verdi. Aynı şekilde Trend Oto Borusan servisinde ısrarla bu arızanın sebebini bulmalarını istedim. Yaklaşık 1 hafta sonra bu su eksiltme işinin motorun içinde oluşan deformasyondan kaynaklandığını söylediler. Yani motorun içinde metal aksamlarda deforme olmuş, yüksek ısıdan olabilirmiş. BMW motoru yüksek ısıya dayanamıyor mu? Bu ısılar için soğutma mekanizmaları varken ve dahi hiçbir şekilde bu araçta hararet ikazı vermedi. Bunlar açıklanamayan konular. Sonuç olarak, bu motorun değişmesi söz konusu olduğunu ve 100.000 km garantisinden çıktığını, tam 3. Haftada araç serviste beklerken, 103.000 TL lik faturanın tarafıma yansıyacağını şaşkınlıkla öğrendim. 320 BMW aracı satarken ne şekilde allayıp pullayıp anlattıklarını ben biliyorum, şimdi bu kusuru kabullenmemi mi bekliyorlar anlamıyorum. Hiçbir şekilde bu aracımda ihmal, hor kullanma yapmadım, hiçbir zaman yetkili olmayan bir servise götürmedim, tüm bunlara rağmen böyle bir ayıbı kabul etmem mümkün olamaz. Her türlü hukuki hakkımı kullanmayı düşünüyorum, çocukluğumdan beri hayran olduğum ve 4 yıldır çok severek kullandığım BMW markası benim için tam bir hayal kırıklığı oldu.

empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

BMW Logo BMW 10 Eylül 19:27

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup, kayıt altına alınarak ilgili birimlerle paylaşılmıştır. Konu ile ilgili Müşteri İlişkileri Danışmanımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Saygılarımızla, BMW İletişim Merkezi 0850 252 10 10

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Emre 3 hafta önce  

  Tam bir rezalet, tam bir fiyasko. Arabayı satarken Dünya'nın en iyi markasıyız diyerek satıyorlar sonra da orijinal servisinden başka yere gitmemiş 100 bin km deki kusurlu aracı garantiye girmez diye parasını müşteriden almaya kalkıyor. Yazık!

 • profile-icon Güray 17 Eylül 10:03  

  Hakan bey yetkili serviste bakımlar yapılmış sonraki arızalar da yine aynı şekilde yapılmış. BMW markası için hiç normal bir durum değil eminim bir imalat hatası vardır. Bence de hakkınızı aramaya devam edin. Eminim sonunda sonuç alırsınız.

 • profile-icon Salih 14 Eylül 16:36  

  Anlaşılan kadarıyla araç periyodik bakımları zamanında ve yetkili servislerince yapılmış, sicili belli bir araç, acaba bu durumda BMW alındığı için mi yeterli destek ya da sorun çözülemiyor, başka bir marka mı almak lazım,4 senelik 120 bindeki aracın

 • profile-icon Gökhan 13 Eylül 22:44  

  Çok yazık geçmiş olsun bizde kuzenimle BMW mi mercedesmi alalım diye kararsızdık son 1 haftadır forumlara bakıyorum bu 2 İnci şikayet yazık anladığım kadarıyla kullanıcı olarak tüm bakımlarını yetkili servistede yaptırmışsınız bakalım sonuçları ne ol

 • profile-icon Cengiz 11 Eylül 11:20  

  Yazıdan anladığım kesinlikle motor üretiminde bir hata var, BMW gibi bir firmanın kendi markasının, ürettiği aracın arkasında olmaması, sahiplenmemesi, hatasından kaynaklı bir motorun masrafını müşterisine ödetmeye çalışacak kadar küçülmesi, yazık!

 • profile-icon Şakir 10 Eylül 23:12  

  3 defa bu arıza için götürüyorsun motor gidene kadar tamir edemiyor lar mı. Yetkili servis. Dava açmanı tavsiye ederim.

 • profile-icon Sabiha 10 Eylül 20:49  

  Böyle bir markanın yetkili servislerinde bu şekilde bir arızayı başında tespit edememiş olması birinci; komik bir şekilde size fatura etmeleri ise ikinci kusur olmuş. Umarım BMW bunu size yansıtmadan telafi eder ve hayal kırıklığınız uzun sürmez.

 • profile-icon Berrin 10 Eylül 19:59  

  Yani uzun kilometre kullanamazsak BMW nin ne artışı olabilir ki

 • profile-icon Ezgi 10 Eylül 19:52  

  Çok haklısınız, hem Turkiye'deki distribütör hem de BMW markasi bu arizadan sorumludur. Aracın kendisinden kaynaklı bir arızanın faturasının size kesilmesi söz konusu bile olamaz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler