06 Mayıs 2013 #1779806

Bmb Su Aritma Garanti Kapsamında Bakılan Arıza İçin Servis Ücreti!

Yaklaşık altı ay önce Metro Grossmarket' ten aldığım su arıtma cihazından su damlamaya başladı ve BMB Tech. 'yi aradım ve durumu izah ettim. Bana servisin ücretli olduğunu söylediler. Ürünümün iki yıl garantisi olduğunu ve müşteriden kaynaklanmayan arızalar garanti kapsamında, yani sizin tarafınızdan karşılanması gerektiğini belittim.


Telefondaki yetkili bizim iki yıllık parça garantimiz mevcuttur. Ürünü aldığımda garanti kapsamını kimsenin belirtmediğini ve alınan ücretin yasal olmadığını belirttim. Yapabilecek bir şey olmadığını söyledi yetkili. Bugün servis geldi ve gevşeyen bir parçayı sıktı. Karşılığında 30 TL servis ücreti aldı. Bu durumu şikayet edip, paramın iadesini talep ediyorum.

Hayrullah 1.969 Okunma

Cevaplar

  • Bmb Su Arıtma Temsilcisi24 Ağustos 2015

    Merhaba, Garanti belgemizde belirtildiği üzere cihaz üzerindeki parçalar garanti süresince ücretsiz olarak temin edilmektedir. Ancak eve servis talep eden müşterilerimiz için eve servis bedeli ücretlendirilmektedir. Montajı kendisi yapan müşterilerimiz için, kurulum sırasında herhangi bir parçaya zarar verse dahi ücretsiz olarak temin ediyoruz. Ancak servis talebi olduğunda bu ücretli oluyor. Konu ile ilgili garanti belgemizde geçen detaylar aşağıdaki gibidir: Ürünün garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması veya ayıplı çıkan ürün için, tüketicinin ücretiz onarım hakkını kullanması halinde; *Müşteri, cihazı en yakın servis istasyonuna götürebilir, ücretsiz olarak hizmet alabilir. *Servis istasyonunun bulunmaması halinde üreticiye kargo ücretini karşılayarak, kargo ile gönderebilir ve ücretsiz olarak hizmet alabilir. *Müşteri, servis bedelini kabul ederek, ürünün bulunduğu yere servis isteyebilir. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki link üzerinden garanti belgemizi inceleyebilirsiniz: http://www.bmbsuaritma.com.tr/images/bmb_su_aritma_garanti_belgesi.png Teşekkürler BMB SU ARITMA

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön