05 Ocak 2015

Blinko Faturada Habersiz Kesinti Yapılması!

Turkcell güncel faturamı incelediğimde Blinko adında 3 kez 3,5 TL tutarında ücretlendirme gördüm. Turkcell'in sitesinde aradığımda, oyun servisi olduğu ve SMS ile üye olunduğu bilgisine ulaştım. Oyna yazıp 3699'a gönderildiğinde abonelik başlayacağı söyleniyor ama ben böyle bir SMS göndermedim. Üye olmadığım halde para kesintisi yapılmış. Yine Turkcell sayfasında "iptal oyna yazıp 3699'a gönderen aboneler servis aboneliğini iptal edebilir" yazıyor. Bunu yaptığımda aktif servisiniz bulunmamaktadır mesajı geldi. Sadece "iptal" yazıp aynı numaraya gönderdiğimde ise servis iptal edilmiştir diye mesaj geldi. Haksız ücretin iadesini istiyorum.

Banu 1.446 Okunma

Cevaplar

 • Banu'nun Teşekkür Mesajı26 Ocak 2015

  Uyarım üzerine kesinti yapılan tutar iade edilmiştir. Umarım tekrar sorun yaşanmaz.

 • Blinko Temsilcisi22 Ocak 2015

  Sayin ilgili, Sikayet sahibine taahhut edilen geri iade odemesi tarafimizdan yapilmistir. Müşterimizin Buongiorno’ya göstermiş olduğu ilgiden dolayı tekrar teşekkür eder, her türlü görüş ve önerilerini bizimle paylaşmasını dileriz. Saygılarımızla Buongiorno Müşteri Hizmetleri [email protected]

 • Banu22 Ocak 2015

  Bazı şikayetlere baktığımda iadelerin 2 gün içinde yapıldığı bilgisini görüyorum. Bu nedenle kendi işlemimle ilgili olarak gecikme olduğundan ziyade iadenin gözardı edildiği düşüncesini taşıyorum.

 • Banu22 Ocak 2015

  Blinko firmasının Turkcell faturamda gördüğüm habersiz kesintisi nedeniyle yaptığım şikayet üzerine firma yetkilisi olduğunu belirten bir kişi beni aramış ve 7 iş gün içerisinde kesintinin tarafıma iade edileceğini belirtmiştir. Söz konusu görüşme 08.01.2015 tarihinde olmuş ancak haksız kesinti hala tarafıma iade edilmemiştir. Bu nedenle firmanın müşteri memnuniyeti sağlanmıştır mesajı maalesef şu an itibariyle yanlış bilgi içermektedir.

 • Blinko Temsilcisi08 Ocak 2015

  Sayın Yetkili, 2949366 no lu şikayete ilişkin gerekli incelemeler yapılarak detaylı bilgiler oluşturulmuştur. Kullanıcımızın sitenize iletmiş olduğu şikayetine ilişkin, gerekli tüm bilgiler kendisine verilmesi için aranmıştır. Kullanıcıya gerekli bilgiler iletilmiş olup müşteri memnuniyeti sağlanmıştır. Müşterimizin Buongiorno’ya göstermiş olduğu ilgiden dolayı tekrar teşekkür eder, her türlü görüş ve önerilerini bizimle paylaşmasını dileriz. Saygılarımızla Buongiorno Müşteri Hizmetleri [email protected]

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön