12 Nisan 2013 #1739560

Bkm Tur Web Sitesi Yanlış!

BKM Tur web sitesinden 20/04-23/04 tarihleri arası Abant Büyük Otel için yaptığım rezervasyon için ödeme gerçekleştirirken firmadan bir yetkili aradı ve otel müsaitlik durumu sorgulandıktan sonra bu işlemi telefonda yapalım dedi. (Web sitesi oda müsait şeklinde onay vermişti).


Oda müsait işlemi hemen yapabiliriz yanıtından sonra 2 dakika sonra sizi arayalım şeklinde tekrar bir bekletilme oluştu. Tekrar arama yapıldığında web sitesinin onay vermiş olduğu fiyat üzerinden satış yapılamayacağı bunun için 400 TL'ye yakın daha ek para verilmesi gerektiği belirtildi. Tüketici hakları açısından yapılan durum yanlış bilgilendirme yaparak ürün satma ve sonrasında müşterinin mağdur olmasına neden olmaktadır.

Rıdvan 509 Okunma

Cevaplar

  • Bkm Tur Temsilcisi17 Nisan 2013

    Sayın Yetkili; 17.04.2013** Misafirimiz 11.04.2013 tarihinde web sitemiz üzerinden online olarak Büyük Abant Otelinden 20.04.2013 giriş 23.04.2013 çıkış olmak üzere 1 oda ön rezervasyon yapmak istemiştir. Seyahat Danışmanlarımız, misafirimize dönüş yaparak online rezervasyonu sırasında yardım edebileceğimiz bir konu var mı? İsterseniz rezervasyonunuzu birlikte tamamlayalım demiştir. Bu durum misafirimize özel değildir. Tüm online rezervasyon yapmak isteyen misafirlerimize yardımcı olabilmek açısından açılan bir telefondur. Misafirimiz konuya olumlu yaklaşmış ve yardımcı olabilirsiniz demiştir. Seyahat danışmanımız misafirimize konaklama fiyatlarını söylediğinde misafirimiz sitemizde fiyatın farklı çıktığını sitedeki fiyattan 400 TL fazla söylediğini söylemiştir. Ve bu durum şikâyet konusu olmuştur. Aslında bütün sorun Büyük Abant Otelinde bulunan 3 gece kal 2 gece öde kampanyasından kaynaklanmıştır. Misafirimiz bu kampanyayı almak istemiştir. Eğer Online olarak rezervasyonuna devam etse zaten sistem bu kaydı almayacak ve bu kampanyanın sadece hafta içinde geçerli olduğu uyarısını verecektir. Misafirimizin geldiği rezervasyon adımı bu uyarının çıktığı adımdan 1 önceki adım olduğundan, seyahat danışmanımız ile birlikte geldiği adımda bu aksiyonun hafta sonları ve bayram dönemlerinde (23 Nisan misafirimizin talep ettiği tarihlerdir.) geçerli olmadığı kendine söylenerek 1 gece 2 kişilik fark ücreti olan 400 TL talep edilmiştir. Misafirimiz bu fiyatın pahalı olduğunu ve rezervasyondan vazgeçtiğini seyahat danışmanımıza bildirmiştir. Misafirlerimizin her zaman haklı olduğunu prensip sayan acentemiz, durumu Büyük Abant Oteli arayarak bildirmiş ve sadece bu misafirimiz için özel bir uygulama talep etmiştir. Büyük Abant Oteli konuyu dinledikten sonra Bayram dönemi olduğundan talebimizi üzülerek kabul etmemiştir. Acente olarak misafirimizi mağdur etmemek adına kendilerine aynı tutarda aynı kategoride konaklama yapabilecekleri farklı oteller iletilmiştir. Ancak kendileri belirtilen otellerde konaklamayı kabul etmemişlerdir. Saygılarımla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön