02 Mayıs 2013 #1775212

Bkm Tur 1 Hafta Kala Tur İptali!

Bkm Tur 3 ay öncesinden alıp ödemelerine başladığımız turu 1 hafta kala yetersiz sayı diyerek iptal etti. iptalden 2 gün önce; daha önce "gerek yok" dedikleri halde sözleşmeyi ivedi imzalayarak göndermemizi istediler ve iki gün sonra iptali bildirdiler, çok etik bir davranış!!


Yetersiz denilen sayı 11 kişilik grup. biz; izin, uçak biletleri, çocuklara vekaletname vs. hazırlamışken, maddi ve manevi mağdur edildik. çözüm önerileri ise süperdi. İtalya dışında tunus, libya vs. önerdiler bize.


Ya da kişi başı 200 euro daha ödersek bizi İtalya ya götürebileceklerini belirttiler. ne de olsa % 100 müşteri memnuniyetini hedefliyorlar! şu an Roma da olmamız gerekirken işteyiz yani. .

Gonca 671 Okunma

Cevaplar

  • Gonca06 Mayıs 2013

    Söz konusu firma tarafımıza aynı turun ileri tarihte fiyat farkı olmaksızın uygulanabileceğini belirtmemiştir.Bize sundukları seçenekler mail ortamında kayıtlıdır. İtalya ile alakasız alternatifler sunmak çözüm değildir. 2-3 kişiden değil mağdur edilen 11 kişiden bahsediyoruz. Bu bize ders oldu. Firma seçerken daha dikkatli olacağız.

  • Bkm Tur Temsilcisi02 Mayıs 2013

    Sayın Yetkili, Misafirlerimiz BKM Tur merkez ofisimizden 21.01.2013 tarihinde satış temsilcimiz ile yapmış oldukları görüşme sonucunda 01. Mayıs kalkışlı Roma & Floransa turuna kayıt yaptırmışlardır. Ancak bu süre zarfında beklenen satış potansiyelimiz gerçekleşmediği için turumuzda yeterli katılım maalesef sağlanamamıştır. Yurtdışı turlarında belirli kişi sayısını ulaşılmadığı takdirde turumuz otobüslü ve birçok gezi yerini kapsadığından turu gerçekleştirmek maalesef mümkün olmamaktadır. Turun gerçekleşmesine 10 gün kala misafirlerimize yeterli katılım olmadığı için turu gerçekleştiremeyeceğimizin bilgisi bizzat yurtdışı operasyon sorumlumuz tarafından verilmiştir. BKM Tur olarak tüm misafirlerimize satış esnasından bu tip durumları önlemek ve kendilerine tam ve doğru bilgi vermek amacıyla okutulup, imzalatılan Seyahat Sözleşmemizin 4. Maddesinde belirtildiği gibi; (4.1 Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir.) Maddesi bulunaktadır. Buna rağmen misafir memnuniyetini ilke edinmiş acentemiz, Misafirlerimize ilk önce aynı turun ileri tarihlerine fiyat farkı almadan kendilerine tarih değişikliği yapılabileceği bildirilmiştir. Misafirlerimiz izin tarihlerinin değişemeyeceğini bildirerek bu teklifimizi kabul etmemişlerdir. Acentemiz misafirlerimizin izin tarihlerinin değişemeyeceğini öğrendiğinden, Kendilerine yardımcı olmak amacıyla, aynı turun sadece kendilerine özel olarak yapılabileceğini, fakat uçak biletleri ve otel rezervasyonlarının yeterli kişi sayısına ulaşamadığından grup fiyatından konfirme edilemeyeceğini bu yüzden fark verdiklerinde aynı Turu kendilerine özel rehber araç ve münferit şekilde yapabileceğini belirtmiştir. (Talep edilen miktar özel turun maliyetinden çok azdır.) Misafirlerimiz bu konuda da bütçelerini aştığı için teklifimizi kabul etmemişlerdir. Bu durumda acentemiz, misafirlerimize aynı tarihi kapsayan ve kişi sayısında herhangi bir sorun olmayan kesin kalkışlı turlarımızı önermişlerdir. (Prag, Viyana, Budapeşte, Beyrut, Tunus, Dubai, Batum, vb gibi ) Turlar önermiştir. Bu turları önerme nedenimiz misafirlerimizin izin dönemleri değişmeden tatil yapabilmesini sağlamaktır. Misafirlerimiz, teklif edilen hiçbir alternatifi kabul etmedikleri için, tarafımıza ödemiş oldukları tutarın tamamı kendilerine iade edilmiştir. Misafirimiz tüm görüşmelerini satış temsilcimiz ile değil tam yetkili olan yurtdışı operasyon sorumlumuz ile yapmıştır. Yetkili kişi konusunda misafirimizin belirttiği şekilde bir durum olmadığını özellikle belirtmek isteriz. Acentemiz olarak, turlarımızda kişi sayısı katılım yetersizliği pek yaşamadığımız bir durumdur. Ama tüm diğer acentelerde olduğu gibi çok az sayıda olsa da bazen bu tip durumlar yaşanmaktadır. Saygılarımla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön