24 Nisan 2013

Bkm Tur Turu İptal Etti Yetkili İle Görüşemiyoruz!

13 kişilik bir grup 3 ay önce İtalya turuna yazıldık, gitmeye bir hafta kala iptal ettiklerini bildirdiler. Çözüm getirin dediğimizde bize Beyrut, Tunus turları önerdiler, ya da kişi başı fazladan 200 lira verin dediler sağolsunlar! Komedi gibiydi.

İtalya'ya gitmek istiyorduk biz oralara değil.Çocukların okulları ile,iş yerindeki amirlerimiz ile görüştük,izinlerimizi aldık,geride kalanlar için planlamalarımızı yaptık,otobüs biletlerimizi aldık,şirkete 3 aydır taksit ödüyorduk.

Şikayetimizi dile getirmemize izin verilmedi,daha yetkili kimseler ile görüştürülmedik,adımız duyulduğunda bağlanmak istediğimiz kişiye telefon yönlendirilmedi.

Meltem 607 Okunma

Cevaplar

  • Bkm Tur Temsilcisi02 Mayıs 2013

    Sayın Yetkili, Misafirlerimiz BKM Tur merkez ofisimizden 21.01.2013 tarihinde satış temsilcimiz ile yapmış oldukları görüşme sonucunda 01. Mayıs kalkışlı Roma & Floransa turuna kayıt yaptırmışlardır. Ancak bu süre zarfında beklenen satış potansiyelimiz gerçekleşmediği için turumuzda yeterli katılım maalesef sağlanamamıştır. Yurtdışı turlarında belirli kişi sayısını ulaşılmadığı takdirde turumuz otobüslü ve birçok gezi yerini kapsadığından turu gerçekleştirmek maalesef mümkün olmamaktadır. Turun gerçekleşmesine 10 gün kala misafirlerimize yeterli katılım olmadığı için turu gerçekleştiremeyeceğimizin bilgisi bizzat yurtdışı operasyon sorumlumuz tarafından verilmiştir. BKM Tur olarak tüm misafirlerimize satış esnasından bu tip durumları önlemek ve kendilerine tam ve doğru bilgi vermek amacıyla okutulup, imzalatılan Seyahat Sözleşmemizin 4. Maddesinde belirtildiği gibi; (4.1 Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir.) Maddesi bulunaktadır. Buna rağmen misafir memnuniyetini ilke edinmiş acentemiz, Misafirlerimize ilk önce aynı turun ileri tarihlerine fiyat farkı almadan kendilerine tarih değişikliği yapılabileceği bildirilmiştir. Misafirlerimiz izin tarihlerinin değişemeyeceğini bildirerek bu teklifimizi kabul etmemişlerdir. Acentemiz misafirlerimizin izin tarihlerinin değişemeyeceğini öğrendiğinden, Kendilerine yardımcı olmak amacıyla, aynı turun sadece kendilerine özel olarak yapılabileceğini, fakat uçak biletleri ve otel rezervasyonlarının yeterli kişi sayısına ulaşamadığından grup fiyatından konfirme edilemeyeceğini bu yüzden fark verdiklerinde aynı Turu kendilerine özel rehber araç ve münferit şekilde yapabileceğini belirtmiştir. (Talep edilen miktar özel turun maliyetinden çok azdır.) Misafirlerimiz bu konuda da bütçelerini aştığı için teklifimizi kabul etmemişlerdir. Bu durumda acentemiz, misafirlerimize aynı tarihi kapsayan ve kişi sayısında herhangi bir sorun olmayan kesin kalkışlı turlarımızı önermişlerdir. (Prag, Viyana, Budapeşte, Beyrut, Tunus, Dubai, Batum, vb gibi ) Turlar önermiştir. Bu turları önerme nedenimiz misafirlerimizin izin dönemleri değişmeden tatil yapabilmesini sağlamaktır. Misafirlerimiz, teklif edilen hiçbir alternatifi kabul etmedikleri için, tarafımıza ödemiş oldukları tutarın tamamı kendilerine iade edilmiştir. Misafirimiz tüm görüşmelerini satış temsilcimiz ile değil tam yetkili olan yurtdışı operasyon sorumlumuz ile yapmıştır. Yetkili kişi konusunda misafirimizin belirttiği şekilde bir durum olmadığını özellikle belirtmek isteriz. Acentemiz olarak, turlarımızda kişi sayısı katılım yetersizliği pek yaşamadığımız bir durumdur. Ama tüm diğer acentelerde olduğu gibi çok az sayıda olsa da bazen bu tip durumlar yaşanmaktadır. Saygılarımla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön