sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Bittibitiyor.com.tr Bittibitiyor İade Sorunu

Mehmet Mehmet03 Ağustos 12:49

Hepsiburada'dan BittiBitiyor satıcısı ile sipariş ettiğim 19.07.2020 tarihinde sipariş ettiğim Xiaomi Redmi Note 9 Pro cihazım 23.07.2020 tarihinde elime ulaştı. Cihazın garantisiyle alakalı aklımda bir pürüz kaldığından ötürü iade talebiyle taraflarına gönderdim. İade talebim reddedilip geri dönüş olarak "Ürününüzün kullanılmış/kurulumu yapılmış olmasından dolayı, cihazın iadesi yapılamamaktadır" oldu. Bende bu cevabın üzerine tüketici kanunlarınca hakkım olan cayma hakkından yararlanmak istediğimi defaatle belirttim. Fakat hem Hepsiburada hem de BittiBitiyor oralı olmadı.

Cihaz muhtemelen tarafıma geri gönderilecek. Cihazın sahibi olarak buradan belirtiyorum. Cihazın tarafıma ulaşımı sonrası satıcı ve sağlayıcıya belirtmiş olduğum cayma hakkımı hiçe sayarak kabul etmediğinizden ötürü Tüketici Hakem Heyetine başvuruda bulunacağımı ivedilikle belirtmek isterim.

Ayrıca cihazı kullanmış olduğumu öne sürerek iade almamanızın tüketici kanunlarınca hiçbir geçerliliğinin olmadığını ilgili kanunu buraya yazarak sözlerimi noktalıyorum.

Tüketici cayma kanunu 47. Madde (5)

Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Cayma süresi içinde satıcı veya sağlayıcı sözleşmeye konu mal veya hizmet karşılığında tüketiciden herhangi bir isim altında ödeme yapmasını veya tüketiciyi borç altına sokan herhangi bir belge vermesini isteyemez. Satıcı veya sağlayıcı, cayma hakkı konusunda tüketicinin bilgilendirildiğini ispat etmekle yükümlüdür. Tüketici, cayma süresi içinde malın mutat kullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.

  • - Görüntüleme
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

Bittibitiyor.com.tr Logo Bittibitiyor.com.tr 13 Ağustos 12:03

Merhaba, Şikayetiniz ile ilgili olarak takip sürecimiz başlatılmıştır, size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler