sta-4-hoverİyi Çözüm

Bittibitiyor.com.tr Aldığım Telefon Ayıplı Ürün Çıktı, Ürün İadesi Alınmıyor

Ozan Ozan05 Eylül 15:02

30.08.2020 tarihinde Hepsiburada.com aracılığı ile BittiBitiyor adlı satıcıdan Xiaomi Redmi Note 9S telefon aldım. Ürün elime 01.09.2020 tarihinde ulaştı. Ürünün IMEI kontrolünü gerçekleştirdikten sonra kuruluma geçtim. Ürün daha kurulurken bile kendi kendine donup 1 dakika boyunca kitli kaldı. Sonrasında kendi kendine tekrar başladı. Kurulumdan dolayıdır diye düşündüm. Kurulumu gerçekleştirdikten sonrasında menüde dolaşırken bile telefon kasma yaptı. Sonrasında Okey oyunu açtığımda telefon yine kitlendi ve 1 dakika boyunca öyle kaldı. Sonrasında ise yeniden başlattı kendini. Böyle olduğunu görür görmez ürünü kutusuna yerleştirip ürün iadesi başlattım. Ayrıca ürün Xiaomi Türkiye garantili olarak satılıyor ama bir garanti belgesi veya bandrollü ürün gelmiyor. Faturada garanti belgesidir diyerek gönderilmiş. Ürünü ertesi sabah Hepsiburada'nın gönderdiği kod ile iade ettim. 05.09.2020 tarihinde iademin red edildiğini ve tarafıma aynı ürünün tekrar kargolandığını öğrendim. BittiBitiyor adlı şirketi aradım durumu anlattım. Kendileri ürünün arızası varsa garantiye gönderin oradan gelecek rapor ile ürün iadesi yaparız dediler. Ama böyle bir koşul asla yok. Ben neden bu konuda uğraşıyorum? Benim aldığım ürün koşulsuz şartsız 14 gün içinde iade yapılabilir olarak gözüküyor, ki bu ürün ayıplı üründür. Ben garanti ile neden uğraşıyorum? Ürün tekrar bana gelecek. Tüketici Hakları'na da başvuracağım.

  • - Görüntüleme
full-star full-star full-star full-star empty-star
4.0/5

Cevaplar

Bittibitiyor.com.tr Logo Bittibitiyor.com.tr 06 Eylül 12:44

Ozan Bey ile görüşüldü ve problemine dair çözüm yolları paylaşıldı. Kendisine teşekkür eder, sağlıklı günler, iyi alışverişler dileriz...

profile-icon Ozan 06 Eylül 12:32

Pazar günü de olsa Mevlüt bey beni aradı durumu çok nazik bir şekilde bana anlattı. Bana yardımcı olmak istediğini gerçekten hissettirdi. Kendisi ne yapmam gerektiğini, nelere dikkat etmem gerektiğini söyledi. Umarım dediği gibi olur ve en yakın zamanda çözüme ulaşırız.

Bittibitiyor.com.tr Logo Bittibitiyor.com.tr 06 Eylül 02:33

Merhaba, Şikayetiniz ile ilgili olarak takip sürecimiz başlatılmıştır, size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler