31 Ekim 2016

Bisen Enerji Sözleşme Olmadan İyelik Yapıyor.

Geçtiğimiz aylarda devlete olan yükümlülüklerini yerine getirmediği için lisansı iptal edilen Bisen Elektrik ile ilgili sözleşmemiz tarafımıza hiçbir bilgi verilmeden iptal olmuş. Şirketimiz 2 ay gibi bir süre kaçak elektrik kullanıyor konumuna düşmüştür. Konuyu öğrendiğimizde ** enerji ile sözleşme imzalanmıştır. 26.10.2016 tarihinde müşteri hizmetleri aramış tekrar abone olmamızı istemiş, bizde ** enerji ile sözleşme imzalayıp taahhüt verdiğimizi ve Bisen Elektrik ile çalışmayacağımızı söylemiştik.

28.10.2016 tarihinde tekrar müşteri temsilcisi arayıp, Bisen Elektrik'e geçmemizi 04.11.2016 tarihine kadar ** ile olan sözleşmemizi iptal ettirmemizi, aksi halde tazminat ödeyeceğimiz konusunda baskı yapıp tehdit etmiştir. Akabinde hiçbir sözleşme yenilemeden imzalamadan telefonumuza " Bisen ailesine hoş geldiniz" yazılı mesaj gelmiştir. Firmamı mağdur eden Bisen ile çalışmak istemiyorum.

Tahsin 1.446 Okunma

Cevaplar

  • Bisen Enerji Temsilcisi17 Kasım 2016

    Sayın Müşterimiz, Tarafımıza belirtmiş olduğunuz talebiniz incelenmiştir. 30.08.2016 tarihinde Takasbank teminat işlemlerimizde finansal sorunlarımızdan kaynaklı olarak Epiaş’a ödememiz gereken teminat tutarını Mevzuatın gerektirdiği saatlerde yatıramadığımızdan dolayı 31.08.2016 tarihinde Dengeleme Uzlaştırma Yönetmeliği 1321E maddesi gereğince Bisen Elektrik Satış A.Ş portföyümüz ilgili dağıtımı şirketi bölgelerinin portföyüne düşürülmüştür. Fakat yine aynı tarihte sisteme bu teminat tutarı şirketimizce yatırılması üzerine piyasada faaliyet göstermeye devam etmekteyiz. Bu durum sonucunda siz değerli abonemize portföyümüzden düşürüldüğünüz ve görevli dağıtım şirketleri ile gidip yeniden bir sözleşme imzalamanız gerektiği aksi halde kaçak kullanımdan dolayı ceza alabileceğiniz bilgisi, sistemimizde kayıtlı olan cep telefon numaralarına sms yolu ile bildirilmiştir. Aynı zamanda Çağrı merkezimiz aracılığı ile tarafımıza ulaşarak sormuş olduğunuzda mevzuat açısından portföyden düşürüldüğünüz ister iseniz tekrar portföyümüze dahil olabileceğiniz bunun için yeni bir IA.02 formu imzalayarak tarafımıza iletmeniz gerektiği, fakat portföyümüze geçişlerinin iki ay sürebileceği bu süreç içinde ilgili dağıtım bölgesinden size fatura çıkacağı bilgisi verilmiştir. Altını çizerek dağıtım şirketi ile taahhütsüz bir bağlantı anlaşması yapmanız halinde en yakın sayaç talep etme tarihimiz olan 01.09.2016 tarihinde sizi Ekim 2016 dönemi için talep edeceğimiz ve arada kaçırmış olduğunuz iskonto haklarını iade edeceğimizi bildirdik. Bu doğrultuda kurumsal mail adresinizden tarafımıza iletilen imzalı IA02 formu ile portföyümüze tekrar geçiş işlemleri sağlanmıştır. 26.10.2016 tarihinde tarafınıza 'portföyümüze tekrar hoş geldiniz” araması yapılmış olduğunda firmanın diğer yetkilisi Bisen ile değil Sepaş ile çalışmak istediğini beyan etmiş, Bisen Elektrik ile olan sözleşmesinin DUY kapsamındaki tarihleri beklemeksizin iptal edilmesini istemiştir. Şirketimiz cevaben sizlere Piyasa yönetim sisteminde belirli tarihlerde sayaç çıkış işlemi yapabildiğimiz belirtilerek beyanınız doğrultusunda şirketimiz en yakın sayaç çıkış tarihinde (04.11.2016) tarihinde ilgili sayacın portföyden çıkış işlemini PYS üzerinden gerçekleştirilmiştir. Sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz amacıyla tüm şikayet ve önerilerinizi, Çağrı Merkezimize mesai saatleri içerisinde bildirebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön